Másképp gondolkodók

Bimilui Soop

2023.09.22 Enikő402554

Műremek

Sok korai sorozatot láttam már, ez egy nagy pozitív meglepetés volt. Ahogy előttem írták, remek, egyedi történet, tele meglepő fordulattal – nem a szokásos klisékkel! –, és ahogy elénk tárják, szintén zseniális. A színészi játék is szuper. Miután gyors végignéztem mindkét évadot, kezdtem újra, s így is izgalmas. Ajánlom!

2018.12.05 mártilány

Az egyik legjobb koreai dráma, ami az utóbbi években készült: remekül fényképezett, megírt és előadott történet, ami nem bicsaklik meg sehol.

2021.01.17 Benyó

Ez is egy nagy kedvenc

Korrupció, nyomozás és temérdek izgalom.

2020.10.12 Turro

Lebilincselő és okosan szerkesztett sorozat, ami feszült hangulatával szögezi a nézőt a képernyő elé.

2022.02.07 Kovacserika64

Dél-Korea alvilága és ami mögötte van.

Nos, megnéztem az első évadot. Nehezen álltam át a koreaiak kultúrájára, de akit magával ragad a cselekmény, a színészi játék, az nem tudja abbahagyni. Közben elgondolkodtató, hogy igazán ebben élünk... sokkoló néhol, hogy egy ügyész vagy rendőr meddig mehet el, kiket használhat ki, mekkora összefonódás van közöttük. A pénz, a hatalom és az egzisztencia megszerzése mindenekelőtt. A színészek tökéletesen játsszák a szerepüket, és tényleg egy pillanatra sem esnek ki a szerepükből. Érdekes a távol-keleti kultúra, a hagyomány és bizony sokan úgy gondolják a sorozat nézése közben, hogy a nők másodrendű emberként vannak kezelve. Pedig a babaarc mögött sokszor többet tudnak, mint amit gondolnak róluk. Sok kommentet olvastam el, míg megnéztem. Kíváncsivá tett. Igazi leülős, odafigyelős, nehéz nyelvű, feliratos sorozat. De... megéri. Most kezdem a második évadot. Jó szórakozást mindenkinek, akinek felkeltettem az érdeklődését.

2019.03.06 Lojzika7

Élvezhető, eszes és izgalmas sorozat, amiben sokal inkább a belső vívódásokra és az észjátékra megy a hangsúly. A szereplők pedig remekül maradnak benne a karakterben, amiket szerencsére elég következetesen írtak meg. Jó csapatmunka, remek eredmény.

2023.06.16 Della Street

Briliáns

Csatlakozni szeretnék az előttem szólókhoz. Remélem, lesz harmadik évad is.

2020.12.28 Angela384612

Különleges detektívsztori

A csűrcsavaros történet végig gondolkodásra késztet a klasszikus "ki lehet a gyilkos" módon. A feliratos film lehetőséget nyújt a koreai nyelv és speciális hanghordozás megismerésére. A színészi játék más eszközökre épül, mint az európai vagy amerikai filmekben. Időnként gyerekesnek tűnik. A koreai mindennapi kultúrából is ízelítőt kapunk. Mit esznek, isznak, és milyen helyszíneken. Láthatunk külső felvételeket is Szöulról és más helyekről is, melyek egyáltalán nem "turistásak". A főszereplők szerethető figurák. Személy szerint a sok idegen név felismerése kissé nehezen ment. A sorozat alapvetően tartózkodik a véres és erőszakos jelenetek bemutatásától, csak a legszükségesebb képeket mutatja, és abban sem vájkál.

2022.03.03 JRD

Szövevényes és lebilincselő

Ha van valami baj az ázsiai filmekkel, akkor az az, hogy rohadt nehezen lehet megjegyezni, hogy kinek mi a neve. Ez alól ez a sorozat sem kivétel (legalábbis nekem), de maga a történet piszok jó. Egy érzelemmentes ügyész (Jo Seung-woo), aki bámulatos logikával teszi helyre a legjelentéktelenebbnek tűnő információt is. Becsületes, és talán egyszer kiderül az is, hogy valójában mégiscsak vannak érzelmei. Egy okos nyomozónő (Bae Doona - akit egyébként több amerikai produkcióban is látni lehet), aki hobbiból rajzokat készít, és a szíve helyén van. Egy múltban gyökerező vesztegetési ügy. Egy jelenlegi gyilkosság és egy gyilkossági kísérlet. És töménytelen mennyiségű információ, kérdés, alkudozás, korrupció. Ember legyen a talpán, aki követni tudja, de annyira érdekes, hogy nézed egyik részt a másik után. Izgalmas nyomozós sorozat, ahol a tét mindenki becsülete, élete, hivatása... Nézd meg! Filmre fel, és jó szórakozást!

2021.09.08 Mária390336

Rendkívül élveztem, remek krimi, és közben társadalmi jellemzés is.