A kék szemű szamuráj

A kék szemű szamuráj

Blue Eye Samurai

1. évad (2023) - 8 epizód

Az Edo-korabeli Japánban egy kardforgató mester álruhában él, és bosszúra készül.

(szarka84)

Rendező: Jane Wu
Forgatókönyvíró: Michael Green, Amber Noizumi
Premier: 2023.11.03. | Netflix (2024.02.28.)

KULCSSZAVAK

2024.04.28 neki

Végre

Szokásos PC érzettel indul, majd egy nagy pofon. Rendkívülire sikeredett animációs mese. Részletesen rajzolt nagyon szép zenével.

2024.04.05 kabel

Vér és lélek

Ez a sorozat fantasztikus, a Blue Eye Samurai a hős útja modell tökéletes változata, ahol katarzis, bosszú, látvány, történelem és harc olyan fúziót alkot, melyről nem tudtam levenni a szememet. Minden epizód, minden harc előre visz minket, és mindez... Teljes kritika

2023.12.21 Eastern79

Véres mese

Az animék között is kuriózumnak számít virtuóz vizuális megoldásaival, mindamellett rendkívül hangulatos, a történet remek, a párbeszédek nem különben, az akciójelenetek pedig az élőszereplős filmeket is megszégyenítik. Minden ízében tökéletes.

2023.12.02 Victorine

Mindamellett, hogy egyedülálló grafikai élményt nyújt, a sztori is rendkívül átgondolt. Komoly témákat boncolgat (kitaszítottság, szégyen, bosszú, árulás, kitartás, szeretet, barátság), nem csupán eszement mészárlást láthatunk (bár meg kell hagyni, i... Több

2023.12.31 Robinson76

Lélek és bosszúvágy

A sorozat egy Edo-korabeli Japánban játszódó, kardozós, történelmi, animációs alkotás, melynek hangulata és képi világa lebilincselő. Azonban nemcsak vizualitását tekintve lenyűgöző, hanem a történetét tekintve is remek alkotás. Viszont csak felnőtteknek tudom jó szívvel ajánlani, mert egyrészt elég véres, másrészt pedig mondanivalóját tekintve sem gyermek lelkületűeknek való, hiszen tökéletesen vázolja azt, amikor egy ember lelkét teljesen felemészti a bosszúvágy.

(2024. 01. 09.)
Egyszerűen, nagyszerűen nagyszerű
A Netflix új animéje közel sem találja fel a szamuráj-viaszt, de minden téren annyira elképesztően jó, hogy szinte képes meggyőzni az ellenkezőjéről. Több