Bosszúvágy

Death Wish

A film nyitójelenetében Paul Kersey és felesége Hawaion nyaralnak. ez nem volt benne az eredeti regényben, de a rendező szerint azért van fontos szerepe ennek a jelenetnek, mert később, amikor Kersey megkapja a nyaralásról készült képeket, történik benne egy törés, és akkor ébred fel benne a bosszúvágy.Szerző: stevepisti

Ez volt Jeff Goldblum első filmes szereplése, a credit blockban is csak Freak 2-nek van feltüntetve.Szerző: stevepisti

Michael Winner és Charles Bronson 6 filmet készítettek közösen.Szerző: stevepisti

A magyar mozikban az amerikai bemutatóhoz képest 6 év késéssel, vagyis 1980-ban mutatták be a Bosszúvágyat, s több mint egymillió néző váltott rá jegyet. Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film költségvetése nagyjából 3 millió dollár volt, s csak az Egyesült Államokban képes volt 22 milliós bevételt termelni.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Brian Garfield eredeti regényében a főszereplő könyvelő volt, ám a film készítésekor a rendező, Michael Winner nem igazán hitt abban, hogy Charles Bronson hitelesen tudna megformálni egy könyvelőt, így megváltoztatták a karakter foglalkozását építészre.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film sikere újrázásra késztette Eli Roth rendezőt is, hiszen 2018 elején mutatják be Bruce Willis főszereplésével a remake változatot. Szerző: Berto49

A filmnek nagy sikere volt, már-már TV-sorozatra emlékeztető folytatásait készítették el, szám szerint még négy került a filmvászonra. Ahogy az a folytatások esetében majdnem mindig törvényszerű, egyre alacsonyabb volt a színvonal.Szerző: Berto49

Figyelmes szemű nézők felfedezhetik a három támadó közül a fiatal Denzel Washington és Jeff Goldblum alakját. Szerző: Berto49

A film alapjául egy 1972-ben megjelent Brian Garfield regény szolgál.Szerző: mamiéstöti2

Steve McQueen is megkaphatta volna Paul Kersey szerepét.Szerző: mamiéstöti2

Charles Bronson egyszer azt mondta a filmmel kapcsolatban: "Én sosem támogattam azt, ha valaki a saját kezébe vette az igazságszolgáltatást. Azt gondolom, hogy a film sem teszi. Ha a filmjeim valamit meg akarnak tanítani, az az, hogy az erőszak nem kifizetődő. Az én véleményem, hogy az erőszak csak erőszakot szül."Szerző: rbernadett

Steve McQueen visszautasította a főszerepet. Szerző: rbernadett