A szörny menyasszonya

A szörny menyasszonya

Bride of the Monster

A város szélén álló hátborzongató villában, dr. Eric Vornoff természetfeletti lényeket próbál létrehozni. Janet Lawton az ambiciózus riporter elkezd kutakodni az ügyben, ám mielőtt elmondhatná bárkinek a látottakat, a professzor csapdába ejti őt.

(dulkap)

Forgatókönyvíró: Edward D. Wood Jr., Alex Gordon
Premier: 1955.05.11.

2016.06.19 cvölf

Minden idők legrosszabb rendezőjének közepesen bóvli filmje. Kordokumentumnak jó, de sokat ne várjatok tőle.

2016.04.12 kodin1

Te jó ég, ez a színészi játék, meg a történet, hát fogtam a fejemet. Nem láttam korábban Ed Wood filmet, de most már muszáj lesz pótolni. Bes%arás!

Samuel Z. Arkoff producer a film bevételének számottevő részét lenyúlta, emiatt még a legnagyobb szponzorokat sem tudták kellőképpen kifizetni. Ez is hozzájárult ahhoz, hogy megbukjon a film.Szerző: Bogi87

Ez Edward D. Wood Jr. egyetlen olyan filmje, amely saját korában képes volt visszahozni az árát.Szerző: Bogi87

A film kb. 70 ezer (!) dollárból készült el, így A szörny menyasszonya Ed Wood legmagasabb gyártási költségből megvalósuló alkotása.Szerző: Bogi87

A cím emlékeztet az 1935-ös Frankenstein menyasszonya című alkotásra. Egyébként az is érdekes, hogy a két film között éppen 20 év telt el.Szerző: Bogi87

Bizonytalan, hogy a Lugosi Béla által megformált Dr. Eric Vornoff honnan származik, nincs ugyanis kimondva a filmben ugyanakkor mégis lehet következtetni rá, hogy ez Németország. Mikor a professzorral társalog, kiderül, hogy egy olyan országban született, ami jelenleg hatalomra törekszik és még a felsőbbrendű faj kifejezés is elhangzik a szájából.Szerző: Bogi87