Ők!

Ők!

Them!

Kísérleti atomrobbantásoknak köszönhetően Új-Mexikóban óriás mutáns hangyák lepik el a környéket, veszélyeztetve a civilizációt.

(dulkap)

Rendező: Gordon Douglas
Premier: 1954.06.15.

2017.10.21 veresszsoltika

Nem volt rossz scifi horror de azért mai társaival nem veszi fel a versenyt, elmarad mind a sztorit mint a technikát tekintve. A rendezői megoldások gyengék.

2014.11.22 acey

Hát, ez akkor lett volna nagy durranás a számomra,ha a film keletkezésének idejében nézem meg. Most azt kell mondjam, hogy nem igazán élveztem. Átláttam a szitán és megmosolyogtam az egyes effekteket.

2015.03.18 lakilúk

De nagyon csípem ezeket a régi sci-fi megoldásokat. Lehet látni, hogyan, honnan indult ez az egész műfaj, s hová fejlődött az idők során. Nem egy nagy durranás a film, az igaz, de szerintem a rendező egyik remeke.

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 Sci-Fi Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Sci-fi film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap

Ralph Ayers készítette az óriás hangyákat, amiért Oscar-díjra is jelölték. Szerző: dulkap

A néző egyszerre sosem lát háromnál több hangyát a képen. Ennek az az oka, hogy összesen ennyi hangyát készítettek. Szerző: dulkap

A filmet eredetileg színesben készítették volna el, de két nappal a forgatás előtt a stúdió csökkentette a költségvetést és ezért végül fekete-fehérben vették fel.Szerző: dulkap

A filmben látható lángszórók hagyományos II. világháborús fegyverek, amit az Egyesült Államok hadserege adott kölcsön a forgatásra. Szerző: dulkap