Casablanca

Casablanca

2015.03.29 goldfisy

Mindenképp látnunk kell egyszer mielőtt meghalunk, hisz akkora színészek játszanak bene mint Bogart vagy Bergman. A mai romantikus drámák meg sem közelítik.

2016.09.23 krajcsie

A Casablanka időtlen klasszikus, mely most ünnepli 74. évfordulóját, ebből az alkalomból ismét megnéztem. Nagyon tetszik a film története, a párbeszédek pedig egyenesen brilliánsak.

2015.03.28 fazsuzso

Örök klasszikus, amelynek külön érdekessége, hogy szerelmi háromszöget egészen az utolsó pillanatig nyitva hagyják. Nem is a mondanivalója, hanem a pazar szereposztása miatt tetszik. Még a kisebb szerepeket is igazi nagyágyúk játsszák. Kötelező darab.

2015.12.21 Zsu99

Ma is szívesen megnézem a filmet, igazi romantikus háborús dráma. Nagyon megható és magával ragadó a történet. Időtálló klasszikus! Csak ajánlani tudom!

2015.03.28 MAlexa23

Egy igazi klasszikus. Megható, nagyszerű film, remek alakításokkal. Ők igazán nagy színészek voltak.

2015.01.10 mártilány

Egy örök klasszikus, nem csoda, hogy minden magára valamit is adó filmes szervezet a legjobb alkotások közé sorolja. Rendkívüli színészi alakítások, nagyszerű rendezés, és csupa-csupa szállóigévé vált mondat, és kultikus jelenetek. Egészen felemelő, amikor a La Marseillaise elnyomja a Wacht ma Rheint.

2015.08.07 byvike70

Alapmű! Klasszikus, kortalan, és Bergman gyönyörű! Tökéletes alkotás, csodálkozom is, hogy nem a lista elején szerepel!

2015.07.30 aria76

Ez lenne az a "filmklasszikus" ami nekem nem jött át. De lehet, hogy a hiba az én készülékemben van. :)

2019.02.04 Fanyar

Győzelem önmagunk felett

Szeretem azokat a filmeket, ahol az ember győzelmet arat a kicsinyesség, önzőség felett, mert a mai világban, ahol a pénz motivál mindent, egyre kevesebb pozitív példát látunk erre. Annyi erő árad a két főszereplőből, hogy nekünk is jut belőle a holnapokra.

2015.03.04 mozifever

Kihagyhatatlan klasszikus. A történet megható és bonyodalmakkal teli, minden megtalálható benne ami egy kiváló filmhez szükséges. Érdemes lenne egyszer mindenkinek megnéznie.