A tengeralattjáró

Das Boot
Heinz Hoenig
Klaus Wennemann
Herbert Grönemeyer

A második világháború idején 1941-ben egy tengeralattjáró legénységének sorsát követjük nyomon, akik egy meghibásodás folytán az óceán aljára süllyednek, és a túlélésért minden technikai és szellemi képességüket latba kell vetniük. Csak magukra számíthatnak. Nem működik a rádió, nincs,… Több

Forgatókönyvíró: Wolfgang Petersen
Premier (HU): 1990.06.07.

2023.08.26 Ergit

Minden, ami egy harcoló tengeralattjáróval megeshet, illetve a benne szolgálatot végző katonákkal megeshet, az meg is történik!!! Nagyon izgalmas, és még akkor is drukkolunk a legénységnek, amikor tudjuk, hogy ők az ellenség. Ráadásul ha ez még nem elég, a film vége előtt csak történik valami...

2020.08.21 Recensor

Az egyik legjobb második világháborús film

Kevés olyan film van, mely a Das Bootnál érzékletesebb realizmussal tudja bemutatni a második világháború tengeralattjárós harcait és mely jobban átélhetővé teszi a tengeralattjárókon szolgálók érzéseit. Ez a történet egyszerre szól bátorságról, hősiességről, életről és halálról, miközben történelemhűen bemutatja a tengeri hadviselés részleteit egy német U-Boot sorsán keresztül. Mikor először láttam, erősen a hatása alá kerültem, aztán még sokszor megnézve próbáltam rájönni arra, hogy mitől működik olyan jól ez a német film. Aztán rájöttem: azért működik, mert minden manír és hatásvadászat nélkül, egyszerűen és valósághűen vezeti végig a cselekményt. Wolfgang Petersen az egyik legjobb valaha készült háborús filmet rendezte meg 1981-ben, melynek sikeréhez óriási mértékben hozzájárult Jürgen Prochnow kitünő játéka is. Pozitívum a sok harci jelenet, melyekben szinte ott vagyunk mi is a mélyvízi bombáktól rettegve. Pozitívum a tengerészek alakítása, a látványvilág és a pörgős tempó is. Értékelésem: 85%, részletezve: alaptörténet: 80%, rendezés: 90%, szinészet: 85%, látványvilág: 90%.

2015.01.24 hp

Minden idők egyik (ha nem) a legjobb háborús drámája. Prochnow hihetetlenül erős alakítást nyújtott, az egész filmet pedig belengi egy olyan atmoszféra, ami filmkedvelőként lehengerlő, nézőként pedig egészen nyomasztó. Nagy film, az egyik legnagyobb a maga nemében.

2017.07.10 Deku

Szeretem a háborús filmeket de ez hatalmas csalódást okozott számomra. Ez az film egy katasztrófa. Csalódást okozott elképzelni se tudtam volna az elején. Egyszer mindenképpen nézhető.

2019.08.01 dailyfilmsan

A 80-as évek egyik legkiemelkedőbb darabja. A német háborús film, mint hitelességben mint szerepjátékban és cselekményben kiemelkedő. A második világháborús német U-boatok, azaz tengeralattjárók nem éppen a legszerencsésebb katonák voltak. A körülmén... Több

A 31 millió német márkába kerülő film hosszú ideig a valaha készült legdrágább német film volt. 2006-ban a Parfüm: Egy gyilkos története verte meg, amely azonban német–francia–spanyol összefogásban készült angol nyelven.Szerző: dailyfilmsan

A filmben a külső jelenetekhez egy kis méretű tengeralattjárót használtak a készítők, amit belülről egy búvár irányított. Szerző: dailyfilmsan

1981-ben 6 Oscar-jelölést kapott a film, ami 1997-ig a legtöbbnek számított, amit idegen nyelvű film valaha is kapott. Szerző: dailyfilmsan

A film jeleneteit időrendi sorrendben forgatták, hogy a szakáll növekedését ne kelljen maszkírozással megoldani, bár pár jelenetnél használniuk kellett egy kis műhajat.Szerző: dailyfilmsan

(2016. 01. 25.)
Ajánljuk mindazoknak, akik szeretik a háborút nyers valójában szemlélni, ajánljuk a tengeralattjáró mániásoknak, a lassú tempójú filmek kedvelőinek és a tengeri hadviselés iránt érdeklődőknek Több