Örökre eltűnt

Disparu à jamais

2023.08.06 Caravaggio1978

Unalmas,követhetetlen, zagyva sztori.

Az utolsó rész végén azon kellett agyaljak, pontosan mit is akart elmondani ez a sztori... Sztori? – Hisz nem volt az sem. Egyszerűen értelmezhetetlen volt számomra a fő vonal is, nem derült ki, pontosan miért lépett le a csaj. Annyi rokoni kapcsolat dobódik fel, hogy az embernek fogalma sincs, ki kicsoda. Papa öccse, annak a bátyjának a húga, csajom barátnőjének a nővére, annak a haverjának az anyja stb, stb... Nevek sokasága,t akikről az sem tudod, kicsodák, meg egyáltalán miért is szerepelnek a filmben. A főhős irracionális, idegesítő, bugyuta megformálása még jobban ront az egészen. Egyszerűen nem érted a végére, hogy mi is ez az egész. Természetesen Netflix révén megjelenik egy transz is az első részekben, de fogalmunk sincs, kicsoda, kije a főhősnek, a lényeg, hogy a csajával lombikprogramban akarnak kölyköt – de mi köze volt ennek a történethez? A következő alapeleme a filmnek a néger és migráns simogatás, természetesen kihangsúlyozva, hogy mekkora patkányok, akik utálják őket. Az „örökre eltűnt” (de hamar megkerült) csaj is egy buta hindire hajaz, hatalmas színészi játékkal – már ha annak lehet nevezni a szemek körkörös forgatását néha. Nekem összességében egy zavaros, kusza és értelmetlen széria.

2022.01.04 Emmersson

Erős négyes

Harlan Cobennel nehéz mellélőni - bár a Maradj mellettem gyenge -, így számíthatunk egy feszült thrillerre.

2021.10.06 Robinson76

Kettő(s) rejtély egy misztikus krimiben

A sorozat öt különböző perspektívával kívánja felfedni a rejtélyt. A fejezetek mindig egy másik szereplőt követnek, így az eseményeket két különböző idősíkon, több nézőpontból látjuk megtörténni, amely lehetővé teszi, hogy csak lassan csepegtessék, sőt időnként akár szándékosan tévútra tereljék a nézőt. Kettős rejtély: 2010 évéből, a másik pedig a jelenből. A sorozat jól és következetesen bánik a visszatekintésekkel, az utolsó epizódban pedig megmutatja, mi történt a rejtély kulcsmomentumaiban. A széria tempója ugyan lassú, és hiányoznak az igazán feszült pillanatok, de a sztori végig fenntartja a figyelmet. A végén pedig képes egy váratlan fordulattal igazán ütős meglepetést okozni. Nálam betalált a sorozat, így jó szívvel tudom ajánlani.

2021.08.13 julisX

Túl sok és túl gyakori az időben ugrálgatás, nem is bírtam követni, és egy idő után csak idegesített. Ezenkívül egy-két színész is elég rosszul teljesített.

2021.08.16 petya1001

Nagyon feszült az egész sztori, végig fenntartotta az érdeklődésemet. Sosem tudtam kitalálni, mi következik.