451° Fahrenheit

451° Fahrenheit

Fahrenheit 451
Videók

A film egy elképzelt jövőben játszódik. A Rendszer szerint a könyvek csak összezavarják a gondolatokat. A könyveket, az önálló gondolkodást betiltották, a könyvek birtoklása és olvasása bűncselekmény. A könyvrejtegetőket üldözik, a megtalált könyveket elégetik.… Több

Ország: Egyesült Királyság
Premier (HU): 1969.08.14.

2019.07.13 romcul

A filmet a tartalma miatt választottam ki esti megnézésre és nem csalódtam. Oké, hogy hetvenes években készült, de mondanivalója ma is megállja a helyét. Én nagyon élveztem a korra jellemző fura elemek és díszlet, ruházat és filmstílus mellett is.

2017.11.20 Deku

Nem is volt kétséges ilyen szereplő gárdával, hogy ez a film valami eszement jó lesz. Remek alkotás volt és minden kis részletre oda volt figyelve, ez látszott rajta. Emiatt pedig lehetetlen nem kedvelni.

2015.10.23 Ragemarci

66'-os film a társadalom szándékos lebutításáról. Itt és most aktuálisabb, mint valaha.

2016.05.12 Toncsi

Tök jó film, nagyon bírtam a sztorit. Szerintem ez vitte a prímet, maguk a színészek nem adnak sokat a filmhez.

Ray Bradbury regénye először 1953-ban jelent meg. Lóránd Imre magyar fordításában többször is kiadták, első alkalommal 1966-ban az Európa Kiadónál.Szerző: Berto49

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 Sci-Fi Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Sci-fi film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap

A film címe azt a hőmérsékletet jelöli, amelyen a papír tüzet fog (ez Celsiusfokban mérve közel 233°Celsius). Szakértők szerint viszont az erre vonatkozó valóságos érték valamennyivel alacsonyabb.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film költségvetése 1,5 millió dollár volt, s Amerikában mindössze 1 millió dollárt hozott.Szerző: citizenfour99

A rottent. kritikaösszegzése alapján a film 100%-os.Szerző: citizenfour99

(2016. 04. 15.)
451 Fahrenheit
Miért kötelező megnézni? Mert hatásosan és profi módon fest le egy olyan világképet, amit vélhetően sosem szeretnénk megtapasztalni, némiképp azonban mégis benne élünk. Több

(2018. 05. 25.)
Egy sivár és lelketlen világot fest le nekünk Truffaut, amelyben a tudás nyújtotta szellemi szabadságnak hatalmas ára van, amelyet azonban mégis érdemes megfizetni, még akkor is, ha csupán saját magát tudjuk megváltani vele, a világot nem. Lezúzza ez ember lelkét ez a film, mégis kár lenne kihagyni az életünkből. Több
Star Trek
1966