Father Is a Bachelor

Father Is a Bachelor

Father Is A Bachelor

Johnny Rutledge (William Holden), a gondtalan csavargó egy kisvárosba érkezik, ahol találkozik öt árván élő gyerekkel. A gyerekek nem szeretnének árvaházba kerülni, ezért senkinek nem mondják el, hogy meghaltak a szüleik. A sokáig függetlenül élő Johnny megkedveli a gyerekeket, és azért,… Több

Forgatókönyvíró: Aleen Leslie, James Edward Grant
Premier: 1950.02.22.
Coleen Gray
William Holden
Coleen Gray
William Holden

2018.12.01 JcWh

William Holden legkedvesebb filmje

Habár William Holden saját bevallása szerint utálta az efféle filmjeit és szerepeit (amit "Smiling Jim" szerepeknek nevezett el), de kétségtelen hogy például ebben a filmben is 100%-ot beleadva alakított, ami bizonyította színészi kvalitásának sokrétegűségét. Biztosan nem ez Holden legjobb filmje, de minden bizonnyal a "legcukibb". Bill Holden több filmben is bizonyította, hogy jól "összeillik" a gyerekszínészekkel (pl. Rachel and the Stranger, Boots Malone, The Earthling). További különlegessége a filmnek William Holden karrierje szempontjából, hogy egyedül ebben a filmben énekel (igaz nem a saját hangján). Én nagyon szeretem ezt a filmet, mindig jókedvre derít. Készítettem feliratot a filmhez, érdemes megnézni ezt a kis gyöngyszemet, aki kedveli a műfajt és William Holden-t az nem fog csalódni.

A korabeli kritikusok szerint a film csak azt bizonyította, hogy William Holden színészi kvalitásaihoz képest sokkal jobb szerepeket érdemelne. A Varietyben a következőt írták a filmről: "A pénz és a tehetség komplett elpazarlása".Szerző: JcWh

William Holden filmbéli énekhangját kölcsönző Buddy Clark énekes a film bemutatása előtt nem sokkal halt meg repülőgép balesetben.Szerző: JcWh

William Holden ebben a filmben játszott karaktere, Johnny Rutledge illik leginkább a színész által "Smiling Jim"-nek (Mosolygós Jim) elnevezett szereptípusra, amihez hasonlót többször játszott 1947 és 1950 között. Bill Holden egy interjú során így jellemezte Smiling Jimet: "Smiling Jim nem egy erős egyéniség. Ha szorult helyzetbe kerül, "kimosolyogja" magát a bajból. A jó öreg Smiling Jim. Szívből gyűlölöm őt."Szerző: JcWh

William Holden a vendéglőst alakító Sig Rumannal 1953-ban szerepelt együtt újra a 17-es fogolytáborban.Szerző: JcWh

Az egyik gyerekszínésszel, Gary Gray-jel William Holden már dolgozott együtt 1948-ban, a Rachel and the Strangerben.Szerző: JcWh