Fűrész

Saw

2024.02.09 Schumy1

Felkavaró, brutális, de a játékosság miatt zseniális. Mindig is bejöttek az ilyen szabadulós horrorok.

2016.05.31 Bogi87

A Fűrész-filmek mindegyikét láttam már, ezek közül az első részt kb. 5 alkalommal. Bár igen véres horrorról van szó, szerencsére az alkotók nem követték el azt a hibát, hogy a vér mennyisége dominál a film élvezhetősége helyett. A Tobin Bell által me... Több

A fűrész filmek közül a messze legjobb. Persze az újdonsága is sokat nyomott nálam a latban, de fordulatos, izgalmas, borzongató, egyszóval egy igazi horror. A véres jelenetekben sem szűkölködnek, de ettől függetlenül szépen pörögnek az események.

2021.10.30 Klauka89

A Fűrész I. az egyik kedvenc részem logikai felépítése, pörgőssége, fordulatossága miatt, és mert nem tocsog benne a vér. Lassan csepegteti az infót, de előbb-utóbb minden kiderül. A vége 1:33-nál valami fergeteges, elképesztő, bámulatos, hihetetlen.... Több

2019.04.30 Laca//Ho/rr/oR//

A kirakós, vagyis James Wan nagy áttörése

Mind a 8 részhez volt szerencsém, és, bár egyik sem tudta felülmúlni, sőt a közelébe sem ért James Wan klasszikus első részének, azért voltak olyan maradandó pillanatok, amik meghatározzák a Fűrész mélyen elszánt, misztikus akció-horrorját. Egy igaz... Teljes kritika

2017.03.14 GedyPapa

Egy kultikusnak szánt sorozat első része. Itt még a történeten volt a hangsúly és nem azon, hogy egy úszómedencét megtöltsenek vérrel. Az alapkoncepció már érdekessé tette és a párbeszédek, visszaemlékezések, színészi játék által válik feledhetetlenné a film.

2017.07.11 Deku

Természetesen ennél a sorozatnál életbe lép, hogy az első rész a legjobb. Persze újat alkotott eredetit és ez jó. A többi részében is meg van a maga vonzerő. Beteg és nagyon véres.

2019.09.25 ZeroHero

Zseniális. Ha látjuk a fától az erdőt, és nem csak annyi jut el az agyunkig, hogy micsoda értelmetlen horror ez, akkor egy igazan elgondolkodtató film. Te mit tennél meg az életedért? S a másik életéért? Egy ismeretlen másik életéért? Remek zenek, remek fordulatok, meg nekem, nem horror rajongonak is az egyik kedvenc filmem.

2019.05.28 MP170506

A sorozat legjobb része. Nagyon beteg, durva, véres film. Végig fent tudja tartani a néző figyelmét, folyamatosan izgalomban és félelemben tartva. Hidegrázós.

2020.03.04 elekm90

Nagyon egyedi, a maga idejében újszerű thriller. Tetszett az alapötlet, hogy nem egy klasszikus gyilkos áll a háttérben, hanem egy "igazságosztó", aki a bűnősöket ítéli el. A forgatókönyv csavaros, ez a legfőbb erőssége. Egy kicsit érződik rajta az alacsony költségvetés, de kihozták belőle a legtöbbet. 8,5/10

2018.11.22 harnas1207

Moziba láttam, és azt hittem egy hentelős-sikoltozós horror lesz. Hát nem az volt :) Nálam Top 10-es ez a film!

2020.02.13 drg0602

Talán az a sokk amit okozott nálam....

Talán az a sokk amit okozott nálam elsőre, az nem volt mindennapos. Emlékszem csak néztem ki a fejemből hogyan lehet ennyire jó és ötletes filmet összehozni. Tudom, hogy van nála jobb horror film, de ilyen jó felépített, nagyon jó csattanóval a végén, ritkán láttam. Amiért nem adnék öt csillagot az talán azért mert csak egyszer tudta azt a hatást el érni a film nálam. De tényleg aki nem látta pótolja be, érdemes!

2018.01.29 respect the movies

Iránymutató

Szerintem nagyon jó film volt és egyben jól meg is tudta mutatni azt az irányt, amit az új évezred horror avagy thriller filmeknek követniük kell! Ez pedig a következő lenne: jól összerakott történet (pont annyi csavarral a történetben, ami még fogya... Teljes kritika

2020.11.03 Ildikó Bacskai

Nagyon izgalmas, néhol gyomorforgató, hiteles film. A történet nagyon megkapó, sok részen keresztül tartja fenn az érdeklődést töretlenül.