Halloween

Halloween

MovieAddict
2018/10/26

Értékelés: 7.5/10
Kapunk popkulturális kikacsintásokat, utalásokat és beszólást a korábbi Halloween-filmekre, szóval az összképet vehetjük 1:1-nek. Az áldozatokért ugyanakkor továbbra sem lehet aggódni, pedig látszik a törekvés azzal, hogy az atmoszférát sikerült megteremteni a kellő feszültségkeltéshez. Mondhatni a hangulat hidegrázósan a régi, nosztalgikus, de semmiképpen se reked meg az első rész dicsőségében, a saját jogán is erős darab lehetne.

A végeredmény ennek megfelelően egy klasszikus értelemben vett igazi horror, melyre nyugodtan be lehet ülni, senki se fog elégedetlenül távozni. Sajnos rég volt már ilyen is. Több

Cinegore.net
2018/11/12

Össszességében egy percig nem unatkoztam, remek volt Michael-t újra akcióban látni, volt néhány remekül elkapott pillanat és hentelés, de én azért többre számítottam. Félreértés ne essék, nem rossz film az új Halloween, teljesen korrekt alkotás, ami a slasher szubzsánerén belül még mindig egy hajszálnyival átlag feletti teljesítményt hoz, de ez azért lehetett volna jobb is. Főleg, ha a nagy elődhöz hasonlítom. Több

Supernatural Movies
2018/11/12

Úgy gondolom, hogy Green és McBride sikerrel pumpált friss vért a széria szikkadt vénáiba. A végeredmény pedig a klasszikushoz hasonlóan egy egyszerű, de hatásos és kifejezetten jó film lett. Több

Roboraptor
2018/11/14

Laurie Strode nagymamaként keményebb, mint valaha
Négy évtized kellett, de végre meg érkezett a (szinte) egyetlen, méltó folytatás, mely történelmet ugyan már nem ír, ám a kifordított, kopottas William Shatner-álarcra sem hozz szégyent. Több

Vox.hu
2018/11/16

40 évnek kellett eltelnie, hogy a konyhakés-zsonglőr Michael Myers tényleg visszatérhessen, avagy hogyan töröljünk ki kilenc korábbi filmet az emlékezetünkből… Több

A CineMániás - Az online filmmagazin
2018/12/02

A rémület nem megy nyugdíjba
Látszik, hogy az alkotók elsődleges koncepciója az volt, hogy megidézzék az első rész hangulatát és mégis egy XXI. század filmet készítsenek. Nagyon lassan építkeznek, kapunk egy hatásos cold opent, ami megalapozza azt a misztikusságot ami körüllengi Michael Myers-t. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!