Hellraiser III: Hell on Earth
Kevin Bernhardt
Terry Farrell
Paula Marshall
Doug Bradley

J.P. Monroe, egy nightclub tulajdonosa rátalál egy rejtélyes dobozra, mely képes megnyitni a pokol kapuját. A doboz gyönyörök végtelen sorát kínálja, melyért azonban hatalmas árat kell fizetni. A férfi akaratlanul feltámasztja a kenobiták urát, Tűfejet, aki szabadulása… Több

Rendező: Anthony Hickox
Forgatókönyvíró: Clive Barker, Peter Atkins, Tony Randel
Premier: 1992.05.01.
Több

2023.08.03 Jocpappa

10/7 – Eddig a részig igazán jó a sorozat

Ez a rész is elképesztően ocsmány. Nincs rám jó hatással ez a széria. Brutál ötletesek a gyilkok, jó a sztori is. Az új cenobiták is vérfagyasztóak, a jó öreg nyúzás pedig ebben a részben is gyakori elem. Kezd trash-sé alakulni a széria, már volt néhány humoros pillanat belecsempészve. Pinhead jó nagy g*ciláda.

2022.11.29 Kóborló

Talán az utolsó kiemelkedő rész, mielőtt elkezdődik a mélyrepülés a szériánál

Mint oly sok horrorrajongó, jómagam is eme Hellraiser részt a „még jó” kategóriába sorolható epizódok közé sorolom, ami után már csak fellángolásai voltak a szériának. Mondjuk azt szögezzük le sebtében, hogy a Hellraiser III: Pokol a földön című rész... Teljes kritika

Érdekesen alakították a kenobiták történetét ebben a részben. Nagyon korrekt kis filmet hoztak össze, és Tűfej is zseniális a maga nemében. Egy igazán kellemes horror a korai kilencvenes évekből. Van története, és megborzongtatja az embert rendesen. A Motörhead is jól headbangel a filmben.

2018.07.09 respect the movies

Egy klasszikus trilógia

Szerintem is egy egész jó harmadik rész tudtak összehozni. Az első Hellraiser film része lett a horrorfilmek történelmének, méghozzá szerintem teljes joggal. A második rész szintén egy egész korrekt alkotás lett, számomra leginkább az ötletek terén t... Teljes kritika

2016.01.13 esfworld

Az előző két rész remek lezáródarabja (a 4. kibővíti az eddigieket), megtudhatjuk, hogy kicsoda Pinhead. A Motörhead zseniális zenéje klasszikussá vált, egy szóval minden tekintetben jó és érdekes témákat feszeget, aki az előző kettőt látta és bejött neki az nem fog csalódni ebben a részben sem, mert nagyon jó!

A film forgatását 1991. szeptember 23-án kezdték meg és 1991. november 1-én fejezték be.Szerző: Kóborló

A filmnek összesen négy vágása létezik, ebből a legrövidebb egy 90 perces változat. Továbbá létezik még egy 91 perces és egy 93 perces, a leghosszabb pedig egy 97 perces változat.Szerző: Kóborló

A film rendezője, Anthony Hickox feltűnik egy apróbb jelenet erejéig a filmben. Ő alakítja az egyik vietnami katonát a filmben.Szerző: Kóborló

A filmbéli Territ alakító Paula Marshall színésznőnek ez volt az első egész estés filmszerepe, ezelőtt csupán tévésorozatokban szerepelt.Szerző: Kóborló