A Grincs

The Grinch

A film összbevétele 511 594 458 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 229 267 920 forintot termelt. A hazai mozik összesen 341 891 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az Illumination Studió második olyan filmje a Gru 2 (Despicable Me 2; 2013) után, amelynek Pharrell Williams énekli a főcímdalát.Szerző: diumiu

Ez a második film az Illumination Stúdiótól, amely egy Max nevű kutya történetét mutatja be; az első "A kis kedvencek titkos élete" (The Secret Life of Pets; 2016) volt.Szerző: diumiu

Az első Tv spot a dél-koreai pyeongchangi olimpián debütált.Szerző: diumiu

Az első Tv spotot 2018. február 9-én adta ki az Illumination Stúdió.Szerző: diumiu

Kaitlyn Maher negyedik karácsonyi szinkronszerepe ez a film.Szerző: diumiu

A Gru 3-ban (Despicable Me; 2017) Margo olyan pólót visel, amelyen "A Grincs" (2018) legújabb részéből látható egy fotó. Mindkettő Ilumination produkció, így szerették volna reklámozni a filmet.Szerző: diumiu

Az Illumination stúdió második ünnepi filmje a "Hopp" (Hop; 2011) után.Szerző: diumiu

Az llumination stúdió harmadik zenés filmje a "Lorax" (2012) és az "Énekelj után!" (Sing; 2016).Szerző: diumiu

Az Illumination Stúdió kilencedik filmje.Szerző: diumiu

Ez Benedict Cumberbatch második animációs filmje a Madagaszkár pingvinjei (Penguins of Madagascar; 2014) után.Szerző: diumiu

Az Illumination Stúdió második Dr. Seuss filmje a Lorax (2012) után.Szerző: diumiu