Az istenek a fejükre estek

Az istenek a fejükre estek

The Gods Must Be Crazy

Komikus allegória egy utazó busmanról, aki találkozik a modern civilizációval és annak furcsa jellegzeteségeivel, köztük egy ügyetlen tudóssal és egy csapat forradalmárral.

(KZs)

Rendező: Jamie Uys
Író: Jamie Uys
Ország: Dél-afrikai Köztársaság, Botswana
Premier (HU): 1985.01.17. | Disney+ (2022.06.14.)
Több

2024.04.18 Ари Шандор

A 2 csillag a népszerűség miatt jár...

...amúgy nem tudtam megnézni. Hiába próbáltam úgy nézni, hogy régi film, meg, hogy kis költségvetés... stb... sehogy nem találtam benne semmit, ami tetszett volna. De persze nekem pl. a Bud-Terence filmek közül sem mind tetszik, úgyhogy érdemes lehet rápróbálni – kinek a pap, kinek a ministránsfiú...

2022.01.25 Dorkateo

Kedvenc afrikai vígjátékom

A Sivatagi Show rendezőjének vígjátéka. A délafrikai származású Jamie Uys helyi színészekkel dolgozott, és ez nagyon jót tett a filmnek. A hangulata, a zene és a gyorsított részek miatt emlékeztet a némafilmekre. A főszereplő ügyetlenkedése elképesztő bravúr, ilyet Pierre Richard-tól láttam utoljára. Egyben társadalomkritika is, finom humorral átadva.

2016.08.05 mamiéstöti2

Gyerekkorom egyik kedvenc filmje, akár hányszor odakapcsolok leragadok rajta. Nagyon szórakoztató alkotás, ha még nem láttad, feltétlenül érdemes pótolni.

Aranyosak a busmanok, de nekem ez a film rettenetesen lapos és élettelen volt. A színészek iszonyatosan rosszak, és a rendezés bénasága már-már bosszantó. Egy pár humorosabb jelenet, de nagyjából ennyi.

2019.04.28 Norbert93

Nem túlzás kultikusnak mondani ezt a filmet, annyira eredeti és annyira aranyos a busmanok világa, akiknek a vagyon és az irigység gondolata ismeretlen volt, és mindezt egy kólás üveg megváltoztatta. Tökéletesen bemutatta, hogy az ilyen elszigetelten... Több

Jamie Uys rendezte a Sivatagi Show-t is. Helyismerete miatt tudta ilyen pontosan bemutatni a Kalahári-sivatagot.Szerző: Dorkateo

N!xau kevesebb mint 2000 dollárt kapott Xi szerepéért, miközben a film több mint 100 millió dollár bevételt hozott.Szerző: VFTS

A filmet 532 napon át adták az Oaks Színházban, Kaliforniában. Ezzel a leghosszabb folyamatosan játszott film rekordját állította fel a film Észak-Kaliforniában.Szerző: VFTS

A dumagép
1993