Köpök a sírodra

I Spit on Your Grave

A film összbevétele 572 809 dollár volt (imdb.com).

A film forgatását 2009. november 2-án kezdték meg az amerikai Louisianában, és 2010. július 15-én fejezték be.Szerző: Kóborló

A filmnek közel hét vágása készült, mire megkaphatta az R-es besorolást az amerikai korhatár besoroló bizottságtól. És még így is közel három perc kimaradt a mozikba küldött változatából.Szerző: Kóborló

Chad Lindberg eredetileg Stanley szerepét szerette volna eljátszani, de végül Matthew karakterét kínálták fel neki.Szerző: Kóborló

Sarah Butler színésznő eleinte vonakodott elvállalni a szerepet, és közel egy héten át gondolkodott rajta, míg végül az ügynökének sikerült meggyőznie.Szerző: Kóborló

A filmbéli Johnnyt alakító Jeff Branson egy interjúban elárulta, hogy a főhősnőt alakító Sarah Butler színésznővel megbeszélték, hogy ha kimond egy bizonyos szót, akkor azonnal leállítják a filmbéli erőszakolós jelenet felvételeit. Végül ez a bizonyos szó nem hangzott el az ominózus felvételek során.Szerző: Kóborló

Az eredeti forgatókönyv szerint a főhősnőnek lett volna egy kutyája is, de ezt végül kiírták a végleges forgatókönyvből, mert amikor a stáb megtudta, hogy mennyiért tudnának szerződtetni egy betanított kutyát és annak a gondozóját, elvetették ezt a dolgot, merthogy túl drága lett volna.Szerző: Kóborló

A főszerepben látható Sarah Butler színésznőnek ez volt az első olyan filmje, amelyet a mozikban is bemutattak.Szerző: Kóborló

Az első 1978-as filmváltozat eredeti címe A nő napja volt, csak később nevezték át a francia Boris Vian 1946-os megjelenésű műve után a Köpök a sírodra címre, ami jóval találóbb.Szerző: Berto49

Ez a változat egy 1978-ban készített film sok tekintetben átírt variációja. A hagyományos rape & revenge munkák eseményeit megjelenítő első darab – szerintem – számos ponton jobb, mint a 2010-es remake, nem is beszélve azok folytatásairól. (Az említett változat sajnos nem szerepel a Mafab adatbázisában.)Szerző: Berto49