Mese a barátságról

Le bonheur des uns...

A Mese a barátságról a L'Île flottante című francia színdarab filmadaptációja. Szerző: hp

„A kissé lassú és nagyon színházi kezdés ellenére Daniel Cohen komédiája fokozatosan jobb lesz a kedves hősnőjének és groteszk barátainak köszönhetően. A film minden bizonnyal meg fog nevettetni és minden új szerzőt meg fog győzni arról, hogy térjen vissza az íráshoz ... óvakodjon az üres oldaltól és a plágiumtól!" - írta kritikájában Mathias Penguilly, az Ecran Large szerzője.Szerző: hp

A filmet 2020. szeptember 9-én mutatták be 465 moziban, és első napján 19 482 néző váltott rá jegyet. Az első hétvége után már 77 339-en nézték meg a mozikban.Szerző: hp

A rendező, Daniel Cohen gyerekként sokat rajzolt, sőt képregényeket is készített. A látvány ezért mindig kulcsfontosságú volt a filmjeiben. A direktor számos fórumon hangot adott annak, hogy mennyire elégett volt François Emmanuelli díszleteivel és Virginie Montel jelmezeivel. Szerző: hp

A rendező, Daniel Cohen és Vincent Cassel hosszú ideje barátok, ennek ellenére ez az első közös filmjük. Szerző: hp