Esemény

L'événement

Dunszt.sk
2021/10/19

A halál születése
[...] Audrey Diwan filmje megérdemelten lett az olasz filmfesztivál legjobbja – egy végtelenül őszinte és brutális alkotás, mely univerzális szinten és eszközökkel beszél arról, hogy mi történik, ha a nőket megfosztják a testük feletti döntésjoguktól. Nem ítélkezik, nem egy kiáltványfilm a pro-life (életért) mozgalom ellen – a Happening egy nem kívánt terhesség megrendítő krónikája. Több

filmtro.hu
2022/08/26

Letenni a terhet
Kíméletlenül őszinte film annak a nőnek a lelkéről, akiről a legkönnyebben feledkezünk meg, amikor törvényt hozunk, társadalmi vagy vallási ítéletet mondunk, vagy politikai programponttá alakítjuk a sorsát. Mindenki, aki véleményt mond az abortuszról, feljogosítva érzi magát, hogy testként, biológiai entitásként tekintsen a nőre, de gyakran megfeledkezünk arról, hogy valójában mi motiválhatja őt, mit érezhet, min mehet keresztül, és honnan meríthet erőt. Róla szól ez a film, hitelességét pedig a rendező és a főszerepet alakító színésznő szakmai kiválósága mellett a valós önéletrajzi alap is garantálja. Több

KULTer.hu
2022/09/28

Csak a testemen keresztül
A tavalyi Arany Oroszlán-nyertes Esemény csontig hatoló abortuszdráma, ami a történetmesélés terén néha túl nagy kompromisszumokat köt, bizonyos jelenetei azonban hosszú ideig a nézővel maradnak. Több

Kortárs Online
2022/10/10

Az abortusz megosztó kérdését boncoló filmek tétje ideális esetben nem a kerek válaszokban, hanem a komfortzónájukból egymást kimozdító, fókuszált nézőpontokban áll. Az Esemény egy fiatal lány kálváriáján keresztül szól a téma ellentmondásairól: a döntés mögött együtt ható szabadságról és kényszerről. Több

Vox.hu
2023/05/15

Anne a tanulmányait akarta folytatni, és nem akart gyereket. Az állam azonban ezt nem engedte neki. Mit tehet ilyenkor egy fiatal lány a hatvanas évek Franciaországában? Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!