83% 1978 szavazat

Mad Max: A harag útja

Mad Max: Fury Road

2020.02.11 drg0602

Nem rég láttam megint, és nagyon lefoglalt. Nagyon jó akciófilm, rengeteg látványos résszel, egyik kedvenc színészem Tom Hardy, elképesztő jót alakít. Többször nézhető, jó film!

2023.02.27 Informer2

Apokaliptikus valóság

A Mad Max: A harag útja című film egy igen sikeresnek bizonyult apokaliptikus világban játszódó, fiktív történettel előrukkoló, egy kis sci-fivel meghintett remekmű. A film alapdinamikája meglehetősen pörgősre sikerült, a film menete alatt a nézőknek még az unatkozás gondolatára sincs idejük. A fiktív karakterek jelleme és külleme eszméletlen jóra sikerült, megadja a „harag útja” feeleinget. A szereplők rémisztő külleme hátborzongatóan jóra sikeredett, és ez nagyban hozzáadott a történet dramaturgiai mivoltához. Az a véleményem, miszerint a Mad Max fikciója baromi jóra sikeredett, és sikerét a casting nagyban megpecsételi.

2016.09.26 Greeta

Nálam a történet és a látványos közepes, egyszer meg lehet nézni, de nem nagy durranás.

2016.06.19 Timcsi

Nekem igazából se a látvány se a történet nem igazán jött be. Picit sok volt a kűlcsíny és erőltetett, történetben pedig túl egyszerű.

2022.03.29 stewie_griffin_2005

Nem egy nagy szám film, a története tényleg csak annyi, hogy oda-vissza üldözik egymást, ahogy mások is írták (nem vicc). A főszereplő színészek nem rosszak, viszont Max karakteréről semmi újat nem tudunk meg a régi filmekhez képest (amik nekem jobba... Több

2020.01.08 petraszab

A maszkamestereknek hatalmas gratula, nagyon egyedi lett a látványa. A történet sok újat nem hozott, de érdemes rászánni az időt.

2023.07.19 Recensor

Különleges disztópikus film

Nagy kedvencem George Miller eredeti, 1979-es Mad Max filmje, amit a szememben tovább tudott tökéletesíteni a 2015-ös A harag útjával is. Őrületes, disztópikus fantáziavilágot teremtett ugyanis, amikor elkészítette Tom Hardy főszereplésével a Fury Roadot. Nagyon tetszik a film fényképezése, a rengeteg fantasztikus sivatagi felvétel a különböző cool gépekkel, vasszörnyekkel, motorokkal. Maga az alaptörténet is jó, és persze remek színészekkel dolgozott az öreg Miller (aki amúgy a forgatáskor már éppen a 70-et taposta). Tom Hardyt az isten is erre a szerepre teremtette, és Charlize Theron méltó partnere a filmben. Rengeteg az izgalom, a harc, a küzdelem, és tetszik benne, hogy egy ponton túl nem menekülnek tovább Halhatatlan Joe bandája elől, hanem szembeszállnak vele, és megpróbálják elfoglalni tőle a bázisát a temérdek vízkészlettel. A Mad Max – A harag útja és annak fő karaktere Max (Tom Hardy) egyfajta szimbólum a szememben: a magányos harcos jelképe, aki a maga útját járja, de közben megharcol a boldogulásáért. Értékelésem: 90-100%.

2015.05.28 Milanman

Május végén járunk és mozikba került a 2015-ös év eddigi legjobb filmje. Akció szekvenciákban, látványban, a külcsín mellé tökéletesen passzoló atmoszferikus zenében, hangulatban hihetetlenül gazdag. A rövid, akciómentes jelenetekben pedig képes mél... Több

2015.10.08 TribeBubu

A kultikus trilógia ütős folytatása

Mielőtt beültem a moziba erre a filmre, végignéztem a korábbi részeket, mintegy felkészültem rá, hogy belecsöppenjek George Miller újabb elmeszüleményébe. Az előzetes láttán voltak fenntartásaim: arra számítottam, tele lesz rakva CGI-jal, amivel sok ... Teljes kritika

2018.03.26 Queenakasha

Ez a film egyáltalán nem az én stílusom, de mivel mindenki ódákat zengett róla, hát megnéztem. Én nem ítélek úgy, hogy valamit nem láttam. A helyzet az, hogy egyáltalán nem volt rossz, egészen eredeti volt az a világ ahová repített és persze a sok akció felpörgetett.

2015.12.29 Syracuse

A látvány nagyon ott van, az akciók is. A forgatókönyv meg a szereplők viszont annyira buták, hogy rendesen idegesítő volt a végére.

2016.08.02 VFTS

A filmről a legjobb, ami elmondható, hogy rendkívül látványos és az akció jeleneteket sem aprózták el. A történet szerintem katasztrofális. Összességében egyszer nézhető a film.

2016.04.03 Annuska

Azután néztem meg miután megkapta az Oscardömpinget! A történet elég kis vérszegén a látvány elmegy, de nem kiemelkedő. A fellógatott gitározó muksó meg végtelenül nevetséges.

2020.10.21 belavagyok

Egy érdekes jövőképet mutat be a film. Nem, hogy modern levegőben repkedős jövőt predesztinál, hanem még a maihoz képest is visszaesőt. A története kicsit egyszerű, de tetszett.