Mavericks - Ahol a hullámok születnek

Chasing Mavericks

Jay Moriarity családja sokat segített a film elkészítésében. Felesége, Kim gyakran még a forgatásokra is ellátogatott és az őt alakító színésznővel, Leven Rambin-nal is sok időt eltöltött.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Abigail Spencer, aki Frosty Hesson feleségét alakította a filmben valójában a híres szörf legenda, Yancy Spencer III. lánya.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Jonny Weston első főszerepe kedvéért szörf órákat vett karakterének valós trénerétől, Frosty-tól. Szerző: ArpiHajdu és Réci

Gerard Butler megsérült és kórházba került, amikor karakterének híressé vált hullámlovaglását forgatta.Szerző: ArpiHajdu és Réci

2001 június 26-án, pár nappal a szörfös halála után a valóságban is megrendezték a szörfös megemlékezést Jay tiszteletére. 2011 októberében, amikor a megemlékezés jeleneteit forgatták, számos szörfös megjelent a forgatáson, köztük volt az igazi Frosyt is. Szerző: ArpiHajdu és Réci

Jay Moriarity 2001 június 15-én halt meg, egy nappal a 23. születésnapja előtt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Jay és barátnője, Kim között 2 év volt a korkülönbség. Amikor először találkoztak Jay 15 éves volt, míg Kim 17. 2000 augusztus 19-én házasodtak össze Nevadában, alig egy évig voltak házasok, amikor Jay vízbe a merülése során vízbe fulladt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Rick Hesson a Frosty becenevet platinaszőke hajáról kapta. A filmben az őt megformáló Gerard Butler-nek barna haja van.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A 16 éves Jay Moriarity 1994-ben "meglovagolta" a Mavericks-et, a híres pillanatot egy Bob Barbour nevű fotográfus örökítette meg, ami a The New York Times-ba is bekerült és a Surfer Magazine 1995-ös számának címlapját is díszítette. A kép elkészítése után azonban Jay a hullámok alá került és a szörf deszkája is kettétört. A Surfer Magazine címplajának érdekessége, hogy amíg Jay ikonikus hullámlovaglása szerepelt a képen, a főcímben a pár nappal később a Mavericks-en életét vesztő szörfösről, Mark Foo-ról számoltak be.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az igazi Jay Moriarity 16 éves volt, mikor először szörfözött a Mavericks-en.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmben Jay csupán 12 hetes edzéssel a háta mögött akarta "meglovagolni" a Mavericks-et. Ez a valóságban nem így történt, ugyanis Frosty és Jay közel 4 évig edzettek, mielőtt trénere a Mavericks-re küldte volna a fiút.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Mestere a valóságban is elvárta, hogy Jay esszéket írjon a szörfözés tudományáról. Egy-egy esszének minimum 2 oldalasnak kellett lennie.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A valóságban Frosty-nak nem Jay volt az egyetlen tanítványa, mint a filmben.Szerző: ArpiHajdu és Réci