Káprázat

Mirage

2023.11.28 Hljartal

Már majdnem káprázatos

Alapvetően nem szeretem az „időutazós” vagy „időparadoxonos” filmeket. Rettenetes logikai bukfenceket tudnak produkálni. Most mégis kivételt tettem, részben a jó kritikák miatt, részben pedig, (!) mert spanyol film. Az utóbbi pár évben kevésszer csalatkozom bennük. Úgy tűnik, jó ötleteik, forgatókönyvíróik vannak. A színészek persze kevésbé ismertek, mint pl. amerikai társaik, de semmivel sem gyengébbek. Sőt. Nos, a Káprázatban sem csalódtam. Remekül végigvitt, két idősíkon (tulajdonképpen időpontban) játszódó krimi, sci-fi (már az idő dolog miatt ugye, nem másképp :-) ), kis korrajz (ebben is jók a spanyolok) meg egyfajta romantikus szál. Utóbbi sok tövissel és tüskével, csavarral. Ja, és ügyesen csinálták. Tulajdonképpen a nagyobb logikai bakikat teljesen elkerülték. És még a végén a happy endet is összehozták. Csak ajánlani tudom.

2019.03.25 hsanya182

Remek, misztikus, csavaros sci-fi THRILLER

Nagyon jól felépített film, ahogy a boldog család élete megváltozik egy viharos, mennydörgős éjszaka után. A családanya megpróbálja megfejteni a misztikus jeleket, csakhogy megváltoztatja az egész múltat. Aztán dilisnek nézik a kórházban. Végül már mi sem tudjuk eldönteni, tényleg hibbant-e vagy sem. Nagy figyelemmel érdemes nézni, mert kiderül, hogy semmi sem az, aminek látszik. Amint megfejtjük a titkokat, újabb kényelmetlen titkokkal kell szembenéznünk. Spanyol cím: Durante la tormenta. Akinek tetszett a történet, érdemes megnézni: "La cara oculta", "El habitante incierto", "El cuerpo", "Match Point". Pároknak párterápia: www.mafab.hu/article/paroknak-parterapia-2982

2022.02.05 Candy

Ez valami zseniális!

Nagyon szeretem az okos, izgalmas megoldásokkal dolgozó filmeket. A spanyol thrillerek a kedvenceim közé tartoznak, így ezt a filmet is boldogan tudom közöttük. Csavaros, több szálon futó film. Azok se ijedjenek meg tőle, akik nem szeretik a sci-fi elemekkel tarkított filmeket, max. címkében sci-fi. Lehengerlő, nem mindennapi film. Nagyon ajánlom!

2021.03.28 stevepisti

Mindenképp pozitív csalódás volt számomra. Nem számítottam rá, hogy ebben az „időutazós” történetben egy ennyire komplex, fordulatokkal tűzdelt sztorit fogok kapni. Jó színészi játékok, jól eljátszott színes karakterek, a thriller vonal nincs túltolva, mégis végig kellőképpen izgalmas tud lenni. Csak ajánlani tudom.

2021.11.14 elekm90

Aki látta a rendező előző két filmjét ("A hulla" 2012-ből és a "Láthatatlan vendég" 2016-ból), az nagyjából hasonlóra számíthat egy kis sci-fivel megspékelve. Egy csavaros, több szálon futó és sokszereplős thriller, ami kirakósszerűen áll össze a néz... Több