Az én szerelmem

Mon roi

A film összbevétele 9 963 910 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 7 186 518 forintot termelt. A hazai mozik összesen 5 831 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Georgio megformálására Maïwenn első választottja Vincent Cassel volt, más neve fel sem merült.Szerző: Archívum

Maïwenn kifejezetten Emmanuelle Bercot számára írta meg Tony szerepét.Szerző: Archívum

Maïwenn és Vincent Cassel első találkozása során, Cassel nagyon kritikusan fogalmazott Georgio Milevski-vel kapcsolatban, egydimenziósnak nevezte őt. A rendező képtelen volt eldönteni a találkozást követően, hogy akkor most Cassel elfogadta a szerepet vagy sem.Szerző: Archívum

Agnés karakterét Karen Mulder-ről mintázták meg, aki Le Fur korábbi jegyese volt és 2002-ben öngyilkosságot követett el. Szerző: Archívum

A Rotten Tomatoes oldalán 75%-ot kapott 44 vélemény alapján. Szerző: Archívum

Maïwenn rendező és Emmanuelle Bercot 2. közös filmje a Polisse (2011) után. Szerző: Archívum

A filmet az író-rendező Maïwenn házassága ihlette meg Jean Yves Le Fur-al.Szerző: Archívum

Isild Le Besco is szerepel a filmben, aki a rendezőnek, Maïwenn-nek a testvére.Szerző: Archívum

6,7 millió dolláros bevételt hozott.Szerző: Archívum

A világpremier 2015. május 17-én Franciaországban a Cannes Film Fesztiválon volt.Szerző: Archívum

9,5 millió dolláros költségvetésből jött létre a produkció.Szerző: Archívum

Összesen 9 helyszínen forgatták le a filmet, (Franciaország és Svájc területén).Szerző: Archívum

A filmet Franciaországban (Párizs; Seine-et-Marne; Landes; Calvados) és Svájcban (Valais) forgatták.Szerző: dulkap