Mennybemenetel

Mennybemenetel

Move to Heaven
Ani

1. évad (2021) - 1 epizód

Gu-ru és Sang-gu munkája nem mindennapi. Gyilkosságok, öngyilkosságok és egyéb incidensek után takarítanak, eltüntetik a szomorú esetek nyomait. Miközben dolgoznak, megismerik az elhunytak történeteit, ami különféle érzelmeket vált ki belőlük, és elgondolkodnak az élet, halál és a család… Több

Rendező: Kim Sung-ho
Forgatókönyvíró: Yoon Ji-Ryun, Kim Sae-Byul
Ország: Koreai Köztársaság
Premier: 2021 | Netflix (2021.05.14.)

KULCSSZAVAK

2023.07.16 Kinga Kecskeméti

Egyik kedvencem a Netflixen!

Fogalmam se volt, mibe keveredek a sorozat megnézése folytán. Nagyon kényes témát dolgoz fel megindítóan, alázattal, kellő tisztelettel. Tang Joon Sang alakítása csillagos ötös, 17 évesen ezt a szerepet így eljátszani, háát teljesen elállt a szavam.

2023.04.01 szemtelen

Portré a halálról

A halálnak van egy kulcsfontosságú aspektusa – ki rendezi el otthonunkat és holminkat, ha már el kell búcsúznunk az élettől? Nos, létezik ilyen szolgáltatás (pl. Koreában), akik tisztelettel és törődéssel elvégzik ezt a feladatot. És létezik egy hihetetlenül megindító, keserédes, olykor könnyeket fakasztó, tíz epizódos filmsorozat, a Mennybemenetel, ami lassan feltárja az élet, a halál, a család és a barátság körüli gondolatokat. Arra késztet, hogy mélyebben elgondolkodjunk a jó és a rossz fogalmán, többdimenzióban ábrázolva, hogy a valóság nem olyan fekete-fehér, mint amilyennek azt az élet – felületesen szemlélve – állítja. A főszereplő Geu-ru – aki neurológiai rendellenességgel, Asperger-szindrómával él – hatalmasat alakít a szerepében, és a filmesek is bravúrosan, tisztelettel és finoman ábrázolják a karakterét. Rengeteg érzékeny történetszál van a sorozatban, ami valójában egy kemény dráma, témája komor, sokakat fájdalmasan érinthet. Mindemellett szeretetteljes, szokatlan és egyedi alkotás. Aki csak próbálkozik a sorozattal, de nem érinti meg, az hamar abba fogja hagyni, és rájön, hogy nem neki való. Akinek a lelke mélységekre, kötődésre vágyik, annak tetszeni fog. Nem „darálós” műfaj, én napi egy-két résznél többen nem javaslok, mert a hangulata mély szakadékba is taszíthat. De őszintén érzem, hogy szükségünk van erre is.

2023.07.01 Ani

Nem gondoltam volna, hogy végigsírom ezt a sorozatot. Ez egy remekmű. Komolyan mondom, hogy a koreai sorozatok színvonalasak, idáig amit láttam, egyikben sem csalódtam.

2021.05.10 Attila

Nem arra számítottam, hogy ennyire érzelmes és kedves lesz az egész. Nagyon megható, érdemes megnézni. Én nem csalódtam, remélem lesz folytatás.

2021.05.17 vitto

Egy megható dráma, ami nagyon érdekes és szép módon kritizálja a társadalmat.

A Nagy Fehér Főnök
Hol nézheted: RTL+