Nagykarácsony

Nagykarácsony

2024.01.27 Rozmaring Tündér

2 részletben sikerült megnéznem, mert nem kötött le, pedig nagyon vártam anno ezt a filmet.

2021.12.04 Harper

Vidám és szórakoztató karácsonyi lazulás

Szeretem a magyar filmeket, mert valahogy saját milliőmből keletkeznek, hiszen a szereplők, a rendező és minden készítője ugyanabból a közegből, környezetből és kultúrából érkezve alkotja meg a darabot, melyben én is élek. Tiszeker Dániel idei karács... Teljes kritika

2021.11.25 Gábor390920

Klasszikus romantikus sztori, melyben a főhősünk egy szerelmi csalódás után a padlóra kerül, majd egy másik nő személyében megtalálja a szerelmet. A sztori karácsonyi környezetbe van ágyazva, a magyar karácsonyi dalok sokat dobnak a hangulaton, valam... Több

2022.12.30 JRD

2,5*

Nem gondolom, hogy egy remek magyar filmet láttam. Azt sem, hogy többször is megnézem majd a jövőben. Viszont tény az, hogy Sherer és Szerednyei magasan vitte a filmet, és ha az ő játékuk nem lett volna benne, talán félidőben le is állítom a filmet. De ne hallgass rám! Nézd meg, és majd eldöntöd magad! Szóval filmre fel, és jó szórakozást!

2021.12.21 Bazzzsi

Remek magyar karácsonyi film egy kis humorral és sok-sok gyönyörű budapesti látványossággal.

2022.01.07 indingo

A színészek egytől egyik hozták a karaktereket. A látványvilága egész kellemes, egy kis Budapest-reklám sosem árt. A történet a leggyengébb láncszem. Nem túl hihető, és helyenként dadogott is.

2022.12.25 Crystaldeer

Kedves családi film

Nem kifejezetten mondanám egy karácsonyi filmnek, inkább valami olyasmi filmcímet lehetett volna adni neki, hogy "Karácsonyi forgatagban" vagy bármit, ami mondjuk a karácsonyi piachoz köthető, mert ugye a cselekmény ehhez kötődik, de így, hogy Nagykarácsony, olyan semmitmondó. A színészek kiválóak, volt benne jó pár kedvencem, és olyan is, akit eddig még annyira nem ismertem, és mégis kellemeset csalódtam bennük. A gyerekszereplők tündériek voltak mind. Ami még nem tetszett, az a jelenetek közti átkötő zenék, amik szerintem egytől egyig borzalmasak voltak, némelyiknek a karácsonyhoz se volt köze, de hát ez gondolom ízlés kérdése. Összességében megadom neki a 4-est, mert tényleg egy kedves, szerethető film.

2022.12.25 Klauka89

Mind ugyanazt láttuk? Szörnyen lagymatag film volt. Scherrer elvitte a show-t itt is, ha ő nincs, még kettest se adtam volna. Nagyon jó színész. De ezt kár volt megnézni.

2023.10.03 sptt

Az elképzelés szerint egy nagyon cuki karácsonyi film lett volna, de végül egy elég unalmas, lagymatag és átlagos karácsonyi film lett, amiből több tucatot lehet látni december 20. és január 5. között a tévékben. A filmet a jó szereposztás ha megmenteni nem is tudja, de kiemeli a kifejezetten gyenge filmek közül. 5/10.

2022.12.31 von Hermanitz

Meglepően jól sikerült

Bár kis csúszással, de idén karácsonykor csak megnéztem Tiszeker Dániel 2021-es vígjátékát Zsigmond Emőke és Ötvös András főszereplésével: a Nagykarácsonyt. Meglepődtem a film rám gyakorolt hatásán, ugyanis kimondottan jól szórakoztam. Tetszettek a poénok, jók voltak a karakterek, és valahogy működött az egész. Persze a sztori egy kis bugyutaság, de kikapcsolja az embert, és egy karácsonyi vígjátéktól én speciel pontosan ezt is várom. A Pokorny Lia-Scherer Péter páros egyszerűen remekel, ők a legjobb mellékszereplők, akiket mostanában magyar filmen láttam, a két főkarakter pedig élvezetes passzol egymáshoz. Én Ötvös Andrásra a 2020-as Becsúszó szerelem című filmben figyeltem fel igazából, és bár az akkori alakítását most nem múlta felül, megerősítette bennem, hogy nagyszerű színész. A Várkert Bazár tökéletes helyszín a filmhez, mert külön bónusz, hogy a könnyed kis történethez sokszor maga a budapesti látkép és a budai vár adja a hátteret. Csuja Imre és a másik "nagy öreg", Szerednyey Béla zseniálisak szintén, és még dobnak a végeredményen. Mindenkinek ajánlani tudom.

2022.12.27 Ildikó Bacskai

Nagykarácsony (2021)

Aranyos karácsonyi film, humoros , romantikus, nincs agyonbonyolítva, szerethető.

2022.12.20 Fikatours_blogger

Kerek történet, parádés alakítások és egy csipetnyi humor. Mi más kellene egy karácsonyi történethez?!

2022.11.01 Lóri Ádámcsik

Forralt borral elmegy

Hirtelen nem tudnék egy klasszikus magyar karácsonyi filmet felidézni, amit minden évben meg lehet nézni, mert évről évre szórakoztató. Sajnos ez a film sem lesz klasszikus. Egy-két szereplő elviszi a hátán a filmet, de nincsen köztük főhősünk.

2024.01.04 Lone Wolf

Egy szórakoztató és habkönnyű kis vígjáték

Nekem nagyon tetszett Tiszeker Dániel filmje, a Nagykarácsony. Úgy tudom, hogy a rendező még kevés nagyjátékfilmet készített, de szerintem van érzéke a vígjátékokhoz. Ha meg nem, akkor nagybátyja, Szerednyey Béla biztosan segít neki (hiszen ő már színészként és rendezőként is bizonyított). A Nagykarácsony egy vidám és szórakoztató darab lett, amiben Ötvös András szerintem nagyot alakít. Bár ő az én szemben már korábban, a 2020-as Becsúszó szerelemben bizonyított, ahol zseniálisan formálta meg a rasszista keményvonalas focidrukkerből emberséges családapává átalakuló Gyula figuráját. Ezúttal tűzoltót alakít, aki egyik nap tériszonyos lesz, és kezdetét veszi a helyzetkomikumok sora, ami ebből az egyszerű tényből fakad. Kiemelhető még Zsigmond Emőke is, akik nemcsak az egyik legszebb mai magyar színésznő, hanem szerintem az egyik legtehetségesebb is. Nagy rajongója vagyok, ebben a filmben is átütő a játéka. Nálam a Nagykarácsony a jobb magyar filmek közé tartozik, és gratulálok hozzá a készítői csapatnak.