Nemezis 2.

Nemezis 2.

Nemesis 2: Nebula
Videók

73 év telt el azóta, hogy Alex elesett és az emberek elveszítették a cyber háborút; azóta a gépek uralma alatt élnek. Az emberek tudósai azonban kifejlesztettek egy új DNS-t, és egy önkéntesbe fecskendezték. A sikeres kísérletet követően "megszületik" egy nő és egy gyermek, azaz újra szaporodni képesek az emberek. Ez pedig a cyber korszak végét jelenthetné. Amikor a gépek tudomást szereznek erről, utasítást adnak a nő és a gyermek azonnali megsemmisítésére. Az üldözöttek kénytelenek visszamenekülni az időben, egészen 1980-ba, ahol a nő hamarosan meghal, de a kisgyermek, Alex életben marad. Ám 20 évvel később a gépek fejvadászai rábukkannak Alexre, s visszahurcolják a cyber korba.

Rendező: Albert Pyun
Író: Albert Pyun
Forgatókönyvíró: Rebecca Charles
Premier: 1995.07.21.

2018.12.27 Yosihiro

Nemesis II

Hopp megnéztem az előző részhez képes némi változás történt. A történet "mesébe" illő és kiszámítható. Lagymatag jelenetek és a női alakítást "nebula" kivéve rossz volt nézni. Nem sikerült azt a cyborg érzést visszaadani amit az első részben kaptam ehelyett kaptam egy kalandfilmet :) amiben egy kigyúrt nő van. Másképp ezt leírni nem lehet. Lehet az sem véletlen hogy még nem érkezett erre a filmre kritika ! Összességében éppen, hogy elfogatható a film ami megmenti az maga a sztori és némi jól beállított képvágás. A színészi alakításokról jobb ha nem írok mert mindenki döntse el maga, hogy mi a jó. Vizuális effektek gyengék látvány minimális. Maga a történet hogy 73 év eltelte után hogy Alex elesett gépek uralják a világot. Az emberek tudósi kísérleteznek egy új DNS megalkotásán ami sikerül is és egy nőbe fecskendezik és megszületik egy kislány is. A gépek tudomást szereznek erről és elrendelik a kivégzésüket. Visszautaznak az időben de az anya meghal a kisgyermek megmenekül. 20 évre rá a géep megtalálják a gyermeket akit Alexnak hívnak... Röviden ennyi azt hiszem ha valaki megnézi azért nem alszik el rajta :) Üdv Yosi