Kilenc élet

Nine Lives

A film összbevétele 57 814 445 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 60 256 846 forintot termelt. A hazai mozik összesen 47 599 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az Iant alakító Mark Consuelos allergiás a macskaszőrre, így a cicával közös jeleneteiben az undorodó reakciói valósak.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A forgatásra Kanadában és az Egyesült Államokban került sor 2015 júliusában. Szerző: dulkap

A forgatás nagyjából 30M $-ba került.Szerző: dulkap

Eredetileg 2016. április 29-én mutatták volna be a filmet, de végül eltolták a premiert augusztus 5-re. Szerző: dulkap

Az Egyesült Arab Emirátusokban Mr. Fuzzypants (Bolyhosnadrág úr) címmel mutatták be.Szerző: dulkap

A celebrity macskaként számon tartott Lil Bub (még saját weboldala is van) is feltűnik a filmben. Szerző: dulkap

A film több mint 70%-a számítógépes animációval készült. Szerző: dulkap

Christopher Walkent és Kevin Spacey-t is láthattuk már a DC univerzum egy-egy negatív hősének szerepében. Spacey Lex Luthort alakította a Superman visszatér című filmben, Walken pedig Max Shreck szerepében tűnt fel a Batman visszatérben.Szerző: ps

Christopher Walken korábban játszott a Batman visszatér című filmben, ahol a Macskanőnek volt kilenc élete.Szerző: ps