Nosferatu
Gustav Botz
Greta Schröder
Gustav von Wangenheim
Max Schreck

A Nosferatu - Drakula című filmben Hutter a Kárpátok bércei közt rejtőző Orlok gróf magányos kastélyába utazik, hogy segítsen a különös férfinak elintézni bizonyos jogi ügyeket. Orlok nevének puszta említésére ijedten hallgatnak el a falubeliek, és Hutter balsejtelmei csak nőnek, mikor… Több

Rendező: F.W. Murnau
Író: Bram Stoker
Forgatókönyvíró: Henrik Galeen
Ország: Németország
Premier (HU): 1923.05.01.

2023.08.01 Jocpappa

Mindenképpen 2022-ben akartam nézni, amikor kereken 100 éves. Meglepően ügyes megoldások és rémisztő pofák vannak a filmben. Bevallom, a sztori nem volt teljesen világos, pedig a nagyja abból áll, hogy Nosferatu a polgárokkal szemétkedik. Vajon 2120-... Több

Kb. 10 éve láttam, igaz nem olyan jó minőségben, de ha már elkezdtem, végignéztem... Némafilm, és kissé lassú, és vontatott a mai látásmódunknak, de nekem tetszett. Egy kis alapmű, ami közel 100 éves.Nosztalgiázzunk, megéri!!!

2019.12.03 Timon

Első megtekintés óta az egyik leghatalmasabb klasszikusnak tartom. A vámpír árnyéka-jelentetek akár a klasszikus vámpír-filmek szimbólumaként is szolgálatnak, amelyek egy ilyen klasszikus alapkő esetén igencsak nagy szó. Minden egyes jelenete rendkívül erős érzelmi atmoszférával bír. 10/10

2020.09.01 BoBamburg

Nemrég olvastam ki a dracula könyvet, igy adta magát, hogy megnézzem a belőle készült első filmes adaptációt is. Nagyszerű és időtálló film, habár továbbra is a Lugosi felé verzió marad a kedvencem.

2023.01.03 JRD

Mint filmművészeti, filmtechnikai csemege páratlan a maga nemében. Amit meg lehetett valósítani, azt megvalósították, és van egy jelenet, ami szerintem ritka ideglelősre sikerült. Pedig akkor még a horror mint olyan nagyon gyerekcipőbe járt. Mindenképpen érdemes a figyelemre. Szóval filmre fel, és jó szórakozást!

Werner Herzog (aki 1979-ben elkészítette a film remake-jét Nosferatu, az éjszaka fantomja címmel) egy 1998-as rádióinterjúban úgy nyilatkozott, hogy szerinte a Nosferatu - Drakula minden idők legjobb német filmje.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Nosferatu karakterét a filmben kevesebb mint 9 percig lehet látni.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Ebben a filmben fordult elő először, hogy a vámpír halálát a nap sugarai okozzák, nem pedig egy szívébe döfött kard. Ennek a hátterében szintén az állt, hogy Murnau el akarta kerülni az irodalmi alappal való összevetést. Szerző: ArpiHajdu és Réci

A Nosferatu - Drakula nem számít hivatalos Drakula-filmnek, ugyanis F. W. Murnau nem rendelkezett a megfilmesítés jogaival, emiatt pedig megváltoztatta a neveket. A cselekmény azonban sok hasonlóságot mutatott Bram Stoker művével, s a család beperelte a rendezőt, amelyet Murnau elvesztett, ráadásként pedig az összes kópiát meg kellett semmisítenie. Öt azonban elkerülte ezt a sorsot, ezekből készült el 1994-ben a felújított változat.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Orlok gróf a filmben mindössze egyszer pislog, méghozzá az első felvonás végénél.Szerző: ArpiHajdu és Réci