Játssz egy Google Daydream-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Elveszve Párizsban

(Paris pieds nus)
Elveszve Párizsban

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2
Tartalom 3

Fiona, egy kanadai könyvtáros kisasszony levelet kap párizsi nénikéjétől, hogy ha nem segít, félő, hogy otthonba viszik. Fiona a francia fővárosba utazik hát, ahol egyhamar elveszíti a holmiját, ráadásul a nénikéjét sem találja sehol. És a katasztrófák sora ezzel még nem ért véget, mert a lányt üldözni kezdi a szerelmével egy levakarhatatlan hajléktalan.  (ADS Service)

2017. 07. 09. 01:33

A 89 éves korában, 2017 januárjában elhunyt Emmanuelle Riva szereplése miatt néztem végig ezt a leginkább burleszk stílusú filmet. E. Riva felejthetetlen alakítást nyújtott Resnais 1959-es „Szerelmem Hirosima” című filmjében, sugárzó szépsége nyomokban még 88 éves korában is megmutatkozott néha. Élete végéig filmezett, egyik legtöbbet díjazott filmje a 2012-es Haneke-film, a „Szerelem”. Eddig egyetlen filmjét sem láttam az Abel-Gordon rendezőpárosnak, de úgy gondolom, hogy továbbra is hanyagolni fogom a munkásságukat, mert filmjeik hangneme távol áll tőlem.

2016. 10. 02. 04:54

Van ebben a filmben valami olyasmi mintha egyszerűen csak le lenne lakkozva a valóság. Nem igazán életszerű és ez nekem kicsit zavaró. Annak ellenére, hogy a téma nagyon is valósághű. Furcsa kettős érzés ez bennem.

2016. 09. 20. 19:08

Na ez egy igazán jópofa film, bár érzek benne egy kis Wes Anderson hatást, ez nem igazán dominál a filmben. Nagyon jók az alakítások, és a hangulata is nagyon átjön. Feldobott!

Pierre Richard
Pierre Richard
Emmanuelle Riva

A rendezőpáros, Dominique Abel és Fiona Gordon több mint 25 éve dolgozik együtt.

Az Elveszve Párizsban sikeresen szerepelt a Denveri- és a Mill Valley Filmfesztiválon is. Mindkét filmes seregszemlén díjazták, utóbbin a Közönségdíjat nyerte el.

A film világpremierje 2016. szeptember 2-án volt a Telluride Filmfesztiválon.

VOX.hu - Elveszve Párizsban
Az Elveszve Párizsban olyan bájjal rendelkezik, amiről azt hittem, már kiveszett a filmművészetből. 70/100