Elveszve Párizsban

Elveszve Párizsban

Paris pieds nus

Emmanuelle Riva

Fiona első alkalommal utazik Párizsba, hogy segítsen a nagynénjének. Azonban a dolgok káoszba torkollnak, amikor megismerkedik egy hajléktalannal, aki fél az érzelmek kimutatásától.

(Filmbarbár)

Forgatókönyvíró: Dominique Abel, Fiona Gordon
Ország: Franciaország, Belgium
Premier (HU): 2017.04.27.

2019.10.02 romcul

Van ebben a filmben valami olyasmi mintha egyszerűen csak le lenne lakkozva a valóság. Nem igazán életszerű és ez nekem kicsit zavaró. Annak ellenére, hogy a téma nagyon is valósághű. Furcsa kettős érzés ez bennem.

2018.02.03 HercegPeter

Kettős érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban. Egyrészt hihetetlenül irritáló volt több dolog is benne. Például a zenére ugrálás az étteremben, vagy amikor kinyitják az ajtót, fúj be a szél és kapaszkodnak. Ezek a dolgok elmennek egy rajzfilmben, de ... Több

2019.03.27 Berto49

Burleszknek szánt izzadmány

Eddig egyetlen filmjét sem láttam az Abel–Gordon rendező házaspárnak, de úgy gondolom, hogy továbbra is hanyagolni fogom a munkásságukat, mert filmjeik stílusa távol áll tőlem. Ez a filmjük olyan hatást kelthet a nézőkben, mintha két elrémisztő külsejű debil minden cél nélkül csatangolna Párizs utcáin. A 89 éves korában elhunyt Emmanuelle Riva és Pierre Richard szereplése miatt néztem végig, de meg is bántam.

2017.07.09 Berto49

A 89 éves korában, 2017 januárjában elhunyt Emmanuelle Riva szereplése miatt néztem végig ezt a leginkább burleszk stílusú filmet. E. Riva felejthetetlen alakítást nyújtott Resnais 1959-es „Szerelmem Hirosima” című filmjében, sugárzó szépsége nyomokb... Több

2016.09.20 SztarkTóni

Na ez egy igazán jópofa film, bár érzek benne egy kis Wes Anderson hatást, ez nem igazán dominál a filmben. Nagyon jók az alakítások, és a hangulata is nagyon átjön. Feldobott!

A film összbevétele 691 597 dollár volt (imdb.com).

A rendezőpáros, Dominique Abel és Fiona Gordon több mint 25 éve dolgozik együtt. Szerző: hp

Az Elveszve Párizsban sikeresen szerepelt a Denveri- és a Mill Valley Filmfesztiválon is. Mindkét filmes seregszemlén díjazták, utóbbin a Közönségdíjat nyerte el.Szerző: hp

A film világpremierje 2016. szeptember 2-án volt a Telluride Filmfesztiválon. Szerző: hp

(2017. 04. 30.)
Az Elveszve Párizsban olyan bájjal rendelkezik, amiről azt hittem, már kiveszett a filmművészetből. 70/100 Több