A hazafiak napja

Patriots Day

A film költségvetése 45 millió dollár volt és jelenleg 50,5 millió bevételnél tart világszerte.Szerző: Bob

A film nyílt statiszta castingjára több ezer olyan bostoni lakos jelentkezett, akik testközelből élték át a tragédiát. Szerző: hp

A terrorista Dzhokhar Tsarnaev elfogásának jelenetét épp annak második évfordulóján vették fel. Szerző: hp

Ez és Atticus Ross zeneszerzők első filmje, melyet nem David Fincher rendezett.Szerző: hp

A Massachusetts-i Egyetem nem engedélyezte a stábnak, hogy a kampuszon forgassanak. Szerző: hp

Kevin Bacon a Fekete mise után immáron második alkalommal alakít egy valóban élő bostoni FBI-ügynököt. Szerző: hp

A filmet az AFI Fest-en tartott premierjén álló ovációval fogadta a közönség. Szerző: hp

Mark Wahlberg elmondása szerint nagyon közelinek érezte magához a filmet, mivel ő maga is bostoni származású. Szerző: hp

Mark Wahlberg ésJ.K. Simmons a Csempészek című film forgatásán dolgozott együtt először. Szerző: hp

Melissa Benoist ésJ.K. Simmons második közös filmje a Whiplash után.Szerző: hp

A forgatási munkálatok 2016. március 29-én kezdődtek meg Quincyben és Bostonban.Szerző: hp

A film zenéjét az Oscar-díjas páros, és Atticus Ross szerezte. Szerző: hp

A film egy zártkörű vetítésen debütál az AFI Fest-en 2016. november 17-én. Szerző: hp