Mezítláb a tarlón

Mezítláb a tarlón

Po strnisti bos

Egy kisfiú története, aki a második világháború idején családjával Prágából vidékre költözik, ahol azzal szembesül, hogy új élete merőben különbözik a megszokott városi életviteltől.

(qwer)

Rendező: Jan Svěrák
Forgatókönyvíró: Jan Svěrák, Zdeněk Svěrák
Ország: Dánia, Csehország, Szlovákia
Premier: 2017.08.17.

2021.11.16 qwer

Van egy sajátos varázsa annak, ahogy a film bemutatja a német megszállás hatását a mindennapokra; nincs túldramatizálva, mert az eseményeket egy kisfiú szemszögéből láttatja, aki még nem érti az események mögött húzódó ok-okozati összefüggéseket. A t... Több

2021.02.19 Aranka Fábiánné

Zseniális a film minden szempontból. Csodálom a filmkészítőket, ahogy visszaidézték ezt a kort. A gyerekszereplők elragadóak. Élvezetes történelmi film.

2020.08.14 Crystaldeer

Helyes kis film, bár inkább dráma, mint vígjáték

A filmleírás teljesen helytelen, mert egyáltalán nem ilyesmiről szól a film, sőt a film során ez nem is volt érezhető, hogy nem szeretnék a fiút eléggé. Én inkább így jellemezném: a 8 éves, városi élethez szokott Edda a német megszállás miatt kénytelen a szüleivel Prágából falura költözni a rokonokhoz, nagyapja házába. A kisfiú kénytelen beilleszkedni egy vidéki környezetbe, ahol számára szokatlan az is, hogy itt vidéken mindenki mezítláb jár. Miközben a világban háború dúl, rá kell jönnie, hogy a családon belül is lehetnek viszályok. A film egyes jelenete gyermeki szemmel ábrázolja ezeket a helyzeteket, hogyan látja egy gyermek akár a háborút, akár a nagybácsi ellen irányuló utálatot. Szerintem nagyon sokat lendít a filmen az Eddát játszó kisfiú, bár nem csoda, hogy sok díjat nyert. Vígjátéknak viszont nyomát se láttam benne, erősen dráma. Nem vontatott, egyszer nézhető.

A filmet 2016 augusztusában kezdték forgatni; alapját Zdeněk Svěrák azonos című regénye képezi, mely a szerző gyermekkorát idézi.Szerző: qwer

A film elkészítésében Zdeněk Svěrák unokája, Jan Svěrák is közreműködött vágóként.Szerző: qwer

A film kezdő jeleneteit abban az utcában forgatták, ahol a rendező gyermekkorát töltötte. A prágai Elektrárenská utca Zdeněk Svěrák Általános iskola (1991) című filmjében is megjelenik.Szerző: qwer

Semmi
Nincs titok