Relikvia

Relic

2023.04.12 Török389133

Nagyon hangulatos film, de szinte semmi nem történik benne. Nagy kár érte, mert akár nagyon jó is lehetett volna, ha egy normális történetet is írtak volna hozzá.

2021.01.15 BoBamburg

Iszonyat hangulatos film, de vannak sajnos hiányosságai, ami miatt mégsem tökéletes. Viszont a mai hollywoodi tucat horrorok közül mérföldekkel kiemelkedik. Bár több hasonló alkotás készülne a közeljövőben!

Nincs már messze Ausztrália

Jó húsz, huszonöt évvel ezelőtt még nem (kifejezetten) néztünk ausztrál, japán, koreai filmeket. Vagy csak ritkán, és akkor sem értékeltük kifejezetten annyira, mint manapság. Most egy ausszi filmet találtam, amit kb. 3 napja volt szerencsém látni eg... Teljes kritika

2022.06.23 Caravaggio1978

Filmnézés előtt ajánlott valami tudatmódosítót inni

Aki szörnyes, kísértetes rémisztgetésre számít, az nagyot fog csalódni. A rendező munkája Az örökség szellemiségét viszi tovább, azaz elsősorban a hangulatra épít, és borzalmasan rossz végeredményt produkál. Egy háromszereplős kamera-horror az egész, lehet, velem van a baj, de nagyon-nagyon untatott. Jó, persze az művészet és a fekete foltok a bőrön, meg az öröklődő demencia, ha erről akarnék filozofálni beülök egy egyetemi előadásra, és nem moziba.

2021.05.22 BÉLA Nézhetetlen

Ksz*r

Merő idő pocsékolás, nehogy megnézd! Mindenesetre én szóltam.

2020.07.16 Moze

Nagyon kevés ez így.

2021.06.19 zoltanson

Nézd meg!

Ez egy jó film szerintem. A horrornak szánt részek jól épülnek fel, a mai sztenderdhez mérve is jól megteremti az atmoszférát, a hang és a kép is rendben van, bár néhol indokolatlanul túl sötét minden. A történet először kicsit kesze-kuszának tűnt, és néha volt egy "mi is itt a sztori?" feelingem, de a végén minden összeállt. Leesett, hogy miről is szólt a film igazából. Annyira szép, a legvége pedig feltette a pontot az i-re. Konkrétan a szemünk is bepárásodott, és valahol kicsit hülyének éreztem magam, hogy azt hittem, ez is csak egy újabb "rakosgassunk ijesztőnek szánt nagyis jeleneteket" típusú horror.

2020.07.18 Cs. Balázs

Nekem kifejezetten tetszett a film. Egy nagyon szép megfogalmazása az öregedésnek, illetve az elmúlásnak, a horror eszközeivel. Talán nem bomlik ki minden részlete olyan nagyon könnyen, talán nem egyértelmű minden szimbóluma és képe, de ettől még a mondanivalója, gondolata igenis értelmezhető.

2021.10.14 Zsolt Zsolt

Nagyon szépen kidolgozott film, az eseményeket lassan építik fel, és talán ez a jó benne. Nagyon szép tett, amit a lánya és az unokája tett, hogy az édesanyjukat nem hagyták magára az utolsó óráiban.