Sötét víz

Sötét víz

Honogurai mizu no soko kara

Yoshimi Matsubara egy sötét, barátságtalan és dohos épületben él együtt ötéves lányával. A fiatal elvált asszony folyamatos küzdelmet folytat a kislánya elhelyezéséért. Teljes lébizonytalanságban élnek, és mindeközben szinte üldözi őket a falakon és a plafonon átszivárgó zavarosan sötét víz valamint egy vörös táska, ami időről időre megjelenik. A táska egy évekkel azelőtt rejtélyes körülmények között eltűnt kislányé volt. Yoshimi szeretne erős maradni, de rettegése csak fokozódik ahogy fokozatosan felfedezi az összefüggéseket az egyre rémisztőbb események között.

Rendező: Hideo Nakata
Író: Kôji Suzuki
Ország: Japán
Premier (HU): 2005.11.30.

Fekete víz  (2005)

2024.03.18 Jocpappa

10/6

Az általam nagyon nem kedvelt horror-dráma műfajba tartozik. Az esetek 90%-ában az ilyen filmek drámának túl lúgosak, horrornak túl Scooby-Doo-sak, tehát egyik sem működik igazán. Ez a film sem kivétel, ennek ellenére kifejezetten hangulatos volt, és előfordult, hogy izgultam rajta. Nem különösen félelmetes, de azért hangulatosan para olykor. Plusz külön élmény néha nem amerikai/európai filmet nézni, betekinteni más kultúrákba. Teljesen más az ottani felfogás, a legtöbb ázsiai horrorban olyan hajmeresztő dolgok történnek, amiket nálunk képtelenség lenne filmre vinni. Részben ez is ilyen.

2016.08.24 Emma109

Sajnos kevés volt benne a rettegés, még vártam volna valamit.