Oko

Jessica Alba

Sydney, a fiatal hegedűművész egy gyerekkori tragédia folytán elveszítette a látását. A vak lány egy speciális szemműtétnek köszönhetõen esélyt kap arra, hogy újra lásson. A felépülésben orvosa és nõvére segíti, ám a kezdeti öröme hamar rettegésbe fordul. Szörnyű és ijesztõ látomások jelennek meg elõtte, és nem tudja eldönteni, hogy a képzelete játszik vele, vagy a valóságot látja. Az egyre erõszakosabb és félelmetesebb jelenések az õrület határára kergetik a lányt. Felmerül benne, hogy a donornak, akinek a látását köszönheti, köze lehet ehhez a tébolyhoz, és az orvosa segítségével nyomozásba kezdenek.

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier (HU): 2008.04.10. | Netflix (2023.05.01.)

Tung ngaan  (2010)

Gin gwai 10  (2005)

A szem 2.  (2004)

Több

A szem  (2002)

Naina  (2005)

2021.02.01 Interfectorem Sabnock

Ez a remake nem ütött. Lassú, langyos, tempótlan. Jessica Alba is visszafogottan játszik, és a rendezés sem jó. Nekem kifejezetten csalódás volt. Gyenge két csillag.

2018.11.22 Márton

a nap véleménye

Visszafogottabb és drámaibb A szem amerikai feldolgozása

Kicsit tanácstalanul állok a film megtekintése után, mert azért én kicsivel azért többet vártam az amerikai változattól. Nem is olyan régen volt szerencsém megtekinteni a 2002-es ázsiai változatát ennek a filmnek, így talán frissebb az összehasonlítá... Teljes kritika

2020.06.23 Di Canio

Jobban tetszik, mint az eredeti verzió, bár nagy különbség nincs, de ebben jobb színészek vannak.

2018.06.17 BaloghBogi42

Jó film, azonban sok ijesztő jelenet nincs benne, inkább csak nyomasztó. A történet érdekes, egész jól ki is van dolgozva. Sikerült fenntartania az érdeklődésemet másfél órára. Aki egy kicsit izgulni szeretne, annak teljes szívből tudom ajánlani esti program gyanánt.

2017.10.03 Zsuzsy

Érdekes, izgalmas a története, nem egy sablonos, megszokott thriller. Karakteres és jól alakít a színésznő, illik hozzá az általa alakított szerep. Érdemes megnézni

Bár a filmet Új-Mexikóban forgatták, végül közel a harmadát újraforgatták Kanadában.Szerző: Nk

A rákbeteg karakter szerepére Chloë Grace Moretz leborotválta a haját, nem filmes trükköt alkalmaztak. Szerző: Nk

Jessica Alba hat hónapon keresztül tanult hegedülni, hogy felkészüljön a szerepre, amit A Fantasztikus Négyes és az Ezüst Utazó (2007) forgatása alatt kezdett el. A Braille-írás alapjait is megtanulta. Szerző: Nk

A film egy remake, az eredeti verziót 2002-ben készítették a Pang fivérek Ázsiában. Szerző: Archívum