Új múlt

Reminiscence

2022.09.29 BoBamburg

Az a baj, manapság nem tudnak már igazán ütős filmeket csinálni, vagy ha mégis, az nagyon ritka. Az új múlt nem rossz, Hugh Jackmant mindig szívesen nézem kb. bármilyen szerepben, de ez közel sem egy időtálló darab.

2021.11.17 dandelion1983

Nagyon jól indul, egy mesteri disztópia erős drámai elemekkel, aztán sajnos egy üres, romantikus akciófilm lesz belőle. Sokat vártam tőle, csalódtam.

2021.08.21 HE7EDIK

Új drog

Mi van, ha a valóságot nehezen lehet elviselni? Kábítsuk magunkat a múlttal... Nagyjából ennyi a film lényege, de szerencsére Lisa Joy mindezt egy fordulatos thrillerbe csomagolja nekünk, ami kellően feszült és izgalmas. Bizony, még elkorcsosult társadalmunkat is boncolgatja, mindezt a jövő Amerikájában, ahol a partvidék településeinek egy része már víz alatt, szemléltetve a már napjainkban is egyre súlyosabb problémát okozó globális felmelegedés hatásait. Persze a gazdagok ehhez is gyorsan alkalmazkodnak, lenyomva a szegényebbeket a víz alá... Ennek a filmnek egyetlen gyenge pontja van, az pedig a végén túltolt szerelmi szál. Sajnos a női rendezőknél ez egy visszatérő jelenség, nem bírják megállni a romantikázást hatásvadászat nélkül. Emiatt a lezárás is elég nevetséges lett, főleg annak fényében, hogy a film egész idő alatt romlott világunkat boncolgatja a nem túl távoli jövőben. Nem biztos, hogy ez mindenkit zavarni fog, de engem kifejezetten irritált. Ezt leszámítva viszont egy parádés thriller lett nagyszerű színészekkel megtámogatva.

2021.08.30 stevepisti

Nagyon sajnálom, hogy a film nagy részét elterelték a romantikázás irányába, pedig egy sci-fi thrillernek jó alapot találtak. Az Eredet végig motoszkált a fejemben, a képi világ nagyon hasonlított rá. A szereplőgárda rendben van, az akció része jól m... Több

2021.10.12 Szilonka

Összetettebb, izgalmasabb és látványosabb történetre számítottam. Annak örültem, hogy nem lett tipikus vége. Jóindulattal 4 csillag.

2021.08.27 Lóri Ádámcsik

Remélem, a múlt homályába fog veszni...

Hiába Hugh, hiába a jól lefestett disztópia, a film gyenge, mint a harmat. :(

2021.10.12 jfruzsi97

Sajnos számomra elég lapos és unalmas volt. Az ötlet egész jó volt, hogy emlékekben térnek vissza az emberek stb. Értem én, hogy a romantikus műfajba is besorolást kapott. De hogy ennyire túltolják benne... Nekem emiatt nem igazán tetszett. Sokkal jobbat is ki lehetett volna hozni ebből.

2021.10.21 VvV

Elgondolkodtató filmre számítottam, amelyen napokig gondolkozik az ember, de csalódnom kellett.

2021.12.22 HanGa

Nem volt túl kompakt a története. Voltak benne teljesen felesleges történések, amik sem a történethez, sem a látványhoz nem adtak sokat.

2022.05.15 drg0602

Jó film, de azért egy kicsit többet vártam tőle. A színészi teljesítmény jó, főleg Hugh Jackmané. A történet jó, a film eleje jó nagyon, aztán egy kicsit lapos lett számomra az akciójelenetek mellett is. Többet vártam tőle, csak ennyit kaptam sajnos.... Több

2021.09.26 KCintia

Nem áll stabil lábakon

Az elején még lekötötte a figyelmem, majd egy óra múlva már a végét vártam. Szerintem vontatott, és nem is annyira érdekfeszítő. Sokkal többet vártam ettől a filmtől.

2022.04.14 BalogJoe

Több a közepesnél

Tudom, filmet nem mások véleménye alapján értékelünk, de nálam a 10/5 (ha így jobban tetszik: 5/10), alulértékelt. Nyomozás egy szeretett nőért nem újdonság a Vertigo óta... Ugyanakkor nem tudom eldönteni, hogy Lisa Joy-nak mennyire önvallomás ez a filmje? Hisznek még az emberek kivasalt szólamoknak: szerelem, kitartás, kötődés? Nekem még fontosak ezek dolgok, ezért megfogott ez a közel sem hitchcocki, némi krimivonallal fűszerezett romantikus film (néha jó lenne nem kiszállni abból a kádból, amibe Hugh Jackman - a szerepe szerint - megmaradt). Biztos, hogy több, mint tízből öt!

2021.08.19 stif

Rá kellett hangolódnom erre a filmre, szerintem egy kicsit magába tudja rántani az embert, ami alól nehéz is kikerülni, de ezt csakis dicséretnek tudom szánni.

2021.08.20 nmth01

Fuh, szerintem Hugh Jackman istenien alakít ebben a filmben, egy igazán alábecsült zseni. Ha másért nem is, de miatta érdemes megnézni az Új múltat.