Rómeó és Júlia

Romeo + Juliet

2022.04.17 Julianna Máyné Hovanyecz

Sosem hittem, hogy egy modern feldolgozás így magával ragadhat, de megtörtént! Csodálatos!

Köszönöm,de köszönöm nem.Jó,elhiszem,művészi szabadság,új irányelvek,modern gondolkodás,de én ebből inkább kimaradok.Pocsék,és ízléstelen!IAz ilyen filmmel rémisztgetni lehet.

2017.08.30 Deku

Nagy meglepetést és örömöt okozott ez a film. Kedvencem lett habár ezt az elején még nem mertem volna állítani róla. Nagyon jól értett ahhoz, hogy elszórakoztasson és elfeledtesse minden problémám.

2015.09.13 rbernadett

Nagyon szerettem ezt a modernkori feldogozást, és a zenéje valami fantasztikus. A hanghatás a moziban még rátett egy lapáttal. Először tudom, hogy furcsa volt, hogy a színészek az eredeti shakespeare-i nyelvet beszélik, de később már fel sem tűnt. A ... Több

2020.11.17 dailyfilmsan

Kifejezetten tetszik, hogy egyfajta kontraszt jelenik meg a filmben, egy ellentét a modern díszlet és a jelenkori elhelyezés, valamint az eredeti szöveg között. Megtartja a varázsát, és ettől lesz különleges a film. Különleges, és nem tökéletes. Péld... Több

2018.07.18 Norbert93

Még anno a középiskolában kellett megnéznünk, mivel kötelező olvasmány volt és unott fejjel vártam a filmet, de Leo alakítása és a modern kori ábrázolás kreativitása nagyon tetszett. Aki hasonlóan érez a filmmel kapcsolatban, annak ajánlom, hogy tegyen egy próbát és nézze meg.

2021.11.26 stewie_griffin_2005

Átlagos film, egy ideig érdekes volt ez a modern környezet, de egy idő után uncsibb lett. Az viszont néha vicces, hogy versesen beszélnek. Dicaprio szerintem nem olyan jól alakít (pedig kedvelem őt), a sztori legalább nagyrészt jól követi az eredeti ... Több

2018.04.15 TomÁcs

A klasszikus Shakespearei történet legigényesebb feldolgozása. Nem túl fennkölt a szóhasználata, ezért közérthetőbb, mint néhány változata. A szereposztása szuper.

2018.01.31 diumiu

Szeretem a feldolgozásokat, de azért nem szeretem ha nagyon eltér az eredetiről. Nos elsőre furcsa volt a rendező elképzelése, de összességében szeretem ezt a filmet.

2018.03.21 hackerjulcsi

Nagyon nem kellett volna így feldolgozni és újraértelmezni az eredeti drámát. Nekem nagy csalódás volt az egész sajnos. Nem ajánlom ezért senkinek sem, inkább érdemes elolvasni a könyvet.

2016.04.22 Loborg

Ez az egyik olyan DiCaprio film a sok közül , ami nem tetszik, ezzel nem sok filmje "büszkélkedhet", de nekem valahogy nem jött át a dráma hangulata, erőltetettnek éreztem a "szavaló" szereplőket, pedig ez sem szokott zavarni, nemrég a Macbeth-ben például egyáltalán nem zavart.

2016.02.04 Adepto

Igazán érdekes és a maga nemében formabontó feldolgozás, amelyben habár az eredeti nyelvezetet megtartották mégsem hat furcsán. Legalábbis szerintem nem, habár olvastam, hogy volt akit zavart. Az iskolai tanulmányokhoz nem ezt ajánlanám, de azért érd... Több

2015.02.16 Evcsi95

Egy házdolgozatot kellett írnom erről a filmről. A R&J történetet amúgy is imádom, még ebben a modern értelmezésben is, ahol strandgatyában megy a rivalizálás. Jó adaptáció lett, kiváló alakításokkal. Egyszer mindenképp megéri megnézni.

2015.12.28 Luxury

Többször megnéztem, mert nekem annyira tetszett ez az alkotás. Bár lehet, hogy a színészek vonzották be ez a rajongást, illetve a történet, de szerintem szép film