Csak egy átlagos karácsony

Csak egy átlagos karácsony

Så var det jul igjen

Thea visszatér vidéki szülővárosába, hogy a családjával együtt ünnepelje a klasszikus norvég karácsonyt, de idén magával hozza indiai barátját, Jashant is. Amiről úgy volt, hogy a szokásos karácsony lesz, viharos és szívmelengető ünnepi időszakká válik, amely mindenki előítéleteit és… Több

Rendező: Petter Holmsen
Forgatókönyvíró: Petter Holmsen
Ország: Norvégia
Premier: 2023.12.06. | Netflix (2023.12.07.)

KULCSSZAVAK

2023.12.24 Bafam

Jó a cím, tényleg átlagos

Nagyon jó ennek a filmnek a címe, szinte már-már telitalálat, mivel ez egy tényleg átlagos film. Mintha már valahol láttam is volna ezt a filmet, vagy valami ehhez nagyon hasonlót. Abban a filmben is ugyanez volt a szituáció, csak ott a szőke lánynak karácsony előtt egy afroamerikai néger férfit, aki mellesleg már a jegyese is, kellett hazavinnie bemutatni a szüleinek karácsony ünnepének közeledtekor az apjának, az anyjának, a testvéreinek és hát persze a nagymamának és a nagypapának. A film azért egy kicsit vicces, és a besorolása is vígjáték, de én valahogy nem tudtam mosolyogni rajta. Az alapötlete a filmek két különböző nép kultúrájának (norvég vs. india, nyugat vs. kelet) szembeállítása. A film alatt kérdezgettem párductestű istennőmet, akivel együtt néztük végig ezt a remek norvég filmet a karácsonyfa feldíszítése és a szenteste előtti napon, hogy tetszett a film, és hogy már nevetett-e rajta. Válasz, hát... egyszer talán tudtam rajta nevetni. Ez nem annyira rossz arány, volt már rosszabb is. Már megérte a filmkészítőknek ezt a karácsonyi romantikát elkészíteni, és felvenni érte a bérüket. Reméljük, a következő jobb lesz. Boldog karácsonyt mindnyájatoknak!

2023.12.18 Lóri Ádámcsik

Unalmas

Ettől még egy hallmarkos karácsonyi film is 100x jobb! :( Egy értékelhető poén sem volt benne! Időpazarlás!

2023.12.06 Klauka89

Hát ez tényleg átlagos volt és idegesítő. A vége pedig túl szirupos.

2023.12.06 Viktória Tóth

Kedves

Kedves kis film, van benne humor, tükröt tart az emberek orra elé. Nem mondom, hogy hűha, de azért érdemes volt megnézni. Semmi különös.

2023.12.06 feri1

Előfordul benne egy-két jó poén, de egyébként semmi extra, nem szükséges hazasprintelni munkából, hogy mindenképpen megnézd.

Nagykarácsony
Hol nézheted: Netflix,Filmio