Saint Omer

Rama, valódi nevén Kayije Kagame, egy Párizsban élő szenegáli professzor, aki elutazik az észak-franciaországi Saint Omerbe, hogy részt vegyen egy jogi eljárásban.

A vádlott Laurence Coly, a Guslagie Malanga által alakított szenegáli nő, akit azzal vádolnak, hogy szándékosan vízbe fojtotta 15… Több

Rendező: Alice Diop
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2023.08.17.
Forgalmazó: Vertigo
Aurélia Petit
Guslagie Malanga

2023.08.18 Chabee

A film gyakorlatilag hűen rekonstruálja a tárgyalóterem valós világát, és a vitatott tárgyalás szó szerinti átiratával, egy dokumentumfilm forgatókönyvével dolgozik, ettől szerintem hihetetlenül erős az egész.

A film összbevétele 462 784 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 427 600 forintot termelt. A hazai mozik összesen 244 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Franciaország hivatalos pályázata volt a 2023-ban megrendezésre kerülő 95. Oscar-díjkiosztón a Legjobb nemzetközi játékfilm kategóriában. A film bekerült a tizenöt játékfilmet tartalmazó szűkített listára, végül azonban nem jelölték.Szerző: csd

A film Fabienne Kabou igaz története alapján készült, aki 2013-ban, dagálykor hagyta magára 15 hónapos kislányát Berck-sur-Mer egyik strandján. Alice Diop, a film rendezője és társírója személyesen is részt vett a tárgyaláson.Szerző: csd