Szenvedélyek viharában

Szenvedélyek viharában

Legends of the Fall
Maver17
Brad Pitt

William Ludlow (Anthony Hopkins) ezredes és három fia, Samuel (Henry Thomas), Tristan (Brad Pitt) és Alfred (Aidan Quinn) a Sziklás hegység vadonjában él jó barátságban az amerikai őslakosokkal. Mind a három fiú más karakter, de mind talpraesettek. Egy napon Samuel bemutatja a családjának szíve… Több

Rendező: Edward Zwick
Író: Jim Harrison
Forgatókönyvíró: Susan Shilliday, William D. Wittliff
Premier (HU): 1995.05.11.

2024.02.10 Master

Tipikus női film

Tipikus női film arról, hogy miként szenved a jóképű, de vad természetű Brad Pitt különcségeitől két nő is: Julia Ormond és Karina Lombard. Előbb az egyikkel jön össze, aztán a másikkal. Ami jó a filmben, az a harc többféle megjelenítése. Nem rossz az sem, hogy kapunk első világháborús jeleneteket és az alkoholtilalom idejének Amerikájáról is felvételeket. Brad Pitt tényleg elég jól tolja, és a formája is remek, hiszen alig 31 volt a forgatáskor. Értékelésem mégis csak 3 csillag a hatásvadászat miatt.

2021.02.18 Gyorvik

a nap véleménye

Szerelmi sokszög...

Az, hogy szenvedélyek és szerelmi sokszögek, egyszerűen nem képes kifejezni azt a légkört, ami eluralja eme mozit. Középpontjában egy dimenzión túli, vad érzékiség húzódna, de valójában nincs, ehelyett inkább egy végtelen vágyspirál, amit láthat a né... Teljes kritika

2019.02.26 indingo

Többször is láttam a filmet és mindig más ragadott meg benne. A történet összetett, a karakterek fantasztikusak és szereposztás parádés. Olyan film ami tényleg hatást tud elérni.

Fantasztikus, korszakokat átívelő, egyben bemutató film... Benne van, ami kell egy igazán jó romantikus thrillerhez: hazugság, hűség,szerelem, szeretet, árulás és megbocsátás. A szereplők pedig zsenik, illetve Hopkins és Pitt, a többiek is csúcson járnak. Gyönyörű képi világ. Ajánlott.

2017.09.13 Deku

Nagyon tetszett itt az, hogy nem volt benne semmi túlzó erős vonás a filmben ezért könnyedebb volt a hangulata és a szereplők sem voltak laposak unalmasak. Egyszerű és végtelenül nagyszerű volt.

Brad Pitt és Julia Ormond ugyanabban a házban szálltak meg, miközben a filmet forgatták. Szerző: dailyfilmsan

160,6 millió dollár a film összbevétele. Szerző: LionelMessi10

A film költségvetése 30 millió dollár volt.Szerző: LionelMessi10

Tristan Ludlow szerepét Johnny Deppnek is felajánlották, de ő nem élt a lehetőséggel.Szerző: ps