Sztálingrád

Sztálingrád

Stalingrad

Sztálingrád, amely örökre egybeforrt a háború borzalmaival. A háromrészes filmsorozatot nemzetközi hírű dokumentumfilmesek tervezték és készítették. Amellett, hogy a program új történelmi tényeket tár fel, egyéni sorsokat állít a középpontba mindkét oldal… Több

Ország: Németország
Premier (HU): 1993.09.03.
Dana Vávrová
Mark Kuhn
Zdeněk Vencl
Zdeněk Vencl
Dieter Okras

2022.02.14 drg0602

Újranézős film volt nekem. Régen láttam már, akkor nagyon tetszett. Most talán még jobban! Tökéletes történelmi remekmű! Csak dicsérni tudom! Jó film.

Egy igazán megrázó háborús film,amit hála a jól játszó színészeknek,egy élmény volt megnézni.Thomas Kretschmannhoz felsorakoztak a többiek is.A földi pokol,amit megmutattak nekünk,és ami belénk ég mindenféleképpen. A film legvége is nagyon hatásos.

2016.08.22 thepathfinder

Valahogy Thomas Kretschmann-t minden II. vh-s filmben felfedezem. :D Egyébként jól játszik ebben is. Maga a film csodálatos, szívszorító. Ahogy az utolsó jelenettel a két kamerad is a ködbe veszett, úgy egy kicsit az én szívem is. Milliók szenvedése és halála, mind teljesen hiába.

A film összbevétele 77 848 dollár volt (imdb.com).

A film a Sztálingrádi ütközet 50. évfordulójára készült. Szerző: Gigi

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 War Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Háborús film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap