Mandarinok

Tangerines

2022.04.07 De Matt

Nagybetűs lélektani dráma

Egy olyan filmről van szó, amely világosan példázza, hogy néha „a kevesebb több.” Az értelmetlen háborút elszenvedő emberek lelkéről szól, megható, hiteles alkotás, amelynek a főszereplője jelesre vizsgázik emberi méltóságból.

2017.10.13 Berto49

A háború ellenes filmek legjavához tartozik. Nagyon szimpatikus Ivo személyisége, ugyanakkor nagyon bölcs dolgokat mond. Sajnálom, hogy nem ez a film nyert a megfelelő kategóriában, bár az „Ida” is nagyon jó film.

2016.03.07 citizenfour99

Megható, zseniális film a háború feleslegességéről korántsem szájbarágóssan, kevés filmhez tudnám hasonlítani, ebben a pillanatban egy sem jut eszembe. MIndenképp a kedvencekhez sorolandó, bárkinek ajánlom.

2021.01.12 Melinda

Érdemes megnézni

Nem egy vidám történet, szóval, akik csak egy vasárnap esti kikapcsolódást keresnek, azoknak nem ajánlom. A másfél óra minden percét végigkíséri a melankólia és a tehetetlen fájdalom érzése. Aki emlékszik a Harry Potter filmek utolsó részéből Dobby halálára, és arra, amikor Harry eltemeti megmentőjét, és egyik legfontosabb barátját a parton: engem a film egészen arra az egy érzésre emlékeztetett. Ivo maga a megtestesült béke és szilárd jellem, nagyon tetszett a karaktere, az az ember, akit még a megpróbáltatások sem kezdenek ki, csak épít belőlük, és tisztességben él a múltjával és jelenével együtt. A két, egymás ellenségeiként megsebesült, majd az ott töltött idő alatt bajtársakká váló katona sokat tanul tőle. A Mandarinok a háború értelmetlenségét világítja meg azáltal, hogy közel hozza egymáshoz a két szemben álló oldalt. Máris nem olyan egyszerű végezni azzal, aki közel kerül hozzánk, amikor rájövünk, hogy ő is csak egy – a családját, a biztonságát féltő – ember, nem pedig személyes ellenség.

2018.02.14 szucszoli

Nem is az a mesteri ebben a megvalósításban, hogy nem szájbarágós és nem tipikusan a nagy, széles és látványos összeütközések között zajlik ez a dráma, hanem van valami nagyon megérintő azokban a lelki mechanizmusokban, amik kioltják az ellenségesked... Több

2015.06.10 veszi.peter

Engem nagyon megfogott ez a film. Háborús, de nem a tipikus, nem kell lövöldözésekre, bombázásokra számítani (akad azért), de a háborúnak nem ezt a részét mutatja be. Érdemes megnézni, elgondolkodtató.