Siralomház

Siralomház

The Chamber

A frissen diplomázott joghallgató megpróbál kicsikarni egy kis haladékot rasszista nagyapja részére, aki már a siralomházban várja a sorsát.

(rbernadett)

Faye Dunaway
Faye Dunaway
Gene Hackman

2019.12.24 uniterra

Jo film, probalta abrazolni az amerikai del (dixie) rasszizmussal atitatott kornyezetet. A tortentet nekem nem volt kusza, nagyon is ertheto volt. Ha ez kusza, akkor milyen Tarantino? Hackman alakitasa kivalo, suspense, thriller a maga idejebol. S pe... Több

2017.05.05 mamiéstöti2

Tanulságos film, melyben Gene Hackman új oldalát mutatja meg. A képi megjelenítésébe is újfajta technikát fedeztem fel benne, úgyhogy azoknak ajánlom, akik nem csak a pörgős, inkább az ízléses filmeket kedvelik.

2019.07.02 petresku

Lássuk be, ez egy harmatgyenge film. Igyekszik a kilencvenes évek thrillereivel szemben támasztott elvárásoknak megfelelni, és itt bele is bukik. Ha levetkőzte volna ezeket a sablonokat, a százszor eljátszott párbeszédeket, akkor sokkal időtállóbb is lehetett volna.

2018.07.03 Turon

Hiába Hackman kiváló alakítása, a karaktere nem tartja meg az egész filmet, amit rettenetesen sajnálok. A film rengeteg kérdést hagy maga után, és ez sajnos nem az fajta nyitottság, amin az ember még szeret rágódni, vagy egyáltalán érdemes. Hanem az, hogy a történet mintha eléggé kuszán lenne összerakva.

William Goldman, aki az eredeti vázlatát írta a forgatókönyvnek, olyannyira elégedetlen volt az újraírt változattal, hogy sosem nézte meg a kész filmet. Szerző: rbernadett

Az Universal 7 millió dollárt fizetett a filmes jogokért John Grishamnek. Szerző: rbernadett

Gene Hackman Faye Dunaway édesapját alakítja a filmben, holott csak 11 évvel idősebb a színésznőnél. Szerző: rbernadett

Az 1967-es Bonnie és Clyde óta, ez az első film, amiben Gene Hackman és Faye Dunaway újra együtt játszanak. Szerző: rbernadett