A zsúfolt szoba

A zsúfolt szoba

The Crowded Room

1979 nyarán Manhattanben egy fiatalembert letartóztatnak egy sokkoló bűncselekmény miatt. Egy nyomozónak meg kell oldania a rejtélyt, mielőtt az igazi bűnöző újra lecsap.

(hp)

Forgatókönyvíró: Akiva Goldsman
Premier: 2022 | Apple TV+ (2023.06.09.)

1. évad (2023) - 10 epizód

2024.01.05 Török389133

A sorozat második fele egész jó, és elgondolkodtató, viszont az első fele borzalmas.

2023.08.13 pacific22

Megérthetjük Danny karakterét?

Nálam ez 10/10, sok oka van, hogy miért. Az atmoszféra és a karakterek összessége. A rendezés, forgatókönyv, színészek, a DOP. Igazán nehéz téma, de remekül vezeti a nézőt, hogy megértse Danny karakterét. Rya kitartása a fiú gyógyulásában példás. Folyamatosan ott van a feszültség, mi lesz a vége. Mit csinál az Anya? Jelenleg 7.6 az IMDb pontszám, de szerintem még mehet ez feljebb is. Ha bírod a pszichothriller filmeket, ez kihagyhatatlan. Az már csak hab a tortán, hogy a 4 rendező között ott van Mundruczó Kornél is.

2023.06.09 romcul

Egyelőre jó, egy kicsit az volt az érzésem, hogy nagy fába vágták a fejszéjüket, de Tom Holland mindent belead, ami befoltoz néhány lyukat.

2023.07.07 Erika401200

Fantasztikus sorozat

Nagyon jó sorozat, nagyon jó szereplőkkel. Végig fenntartja a figyelmet. Mindenki nézze meg, aki szereti az ilyenfajta filmeket.

A Rya szerepét alakító Amanda Seyfried 2017 óta házas. Férje az a Thomas Sadoski, aki a sorozatban a neki udvarló rendőr, Matty Dunne szerepét játszotta. A két színésznek 2 gyermeke van.Szerző: filmtro.hu

A sorozat alapjául szolgáló életrajzi regényt Daniel Keyes írta, az eredeti mű címe: The Minds of Billy Milligan, mivel a sorozatban Danny néven szereplő férfit Billy Milligan személyéről mintázták. A könyv magyar nyelven „Szép álmokat, Billy!” címmel jelent meg Fehér Katalin fordításában, az Alexandra Kiadó gondozásában.Szerző: filmtro.hu

A sorozat stábjában több jelentős magyar alkotó is szerepel. Wéber Kata mind a 10 epizódnál producerként, Mundruczó Kornél pedig executive producerként dolgozott. Mundruczó három epizódot rendezőként is jegyez, Jancsó Dávid pedig 3 epizód vágója volt.Szerző: filmtro.hu

(2023. 07. 29.)
Szabadítsátok ki Danny-t!
Egy látszólag tökéletesen bizonyított bűneset. Egy megtört és darabokra szaggatott lélek. Egy kitartóan küzdő pszichológus és egy ügyvéd. A valódi események ihlette sorozat az elkövetővé vált áldozat szemszögéből mutat be egy olyan mentális betegséget, amelynek létezéséről a hetvenes években még orvosszakmai viták folytak. Pszichodrámával fűszereze... Több