Floridai álom

The Florida Project

MovieAddict
2018/01/14

A Floridai álom egy olyan fájdalmas, kegyetlen és egyben gyönyörű történetet mesél el nekünk, ami rávilágít arra, hogy a világban nem lehet minden fekete vagy fehér, a boldogsághoz elég egy szivárvány is, és hogy a szeretet nem válogat, mindenhová beköltözik még a legnyomorúságosabb körülmények közé is. 10/10 Több

Artsomnia
2018/01/19

Eltelt pár nap a mozi élményem óta. Ez idő alatt dolgozott bennem és leülepedett a film, így már ki tudom jelenteni, hogy a Floridai álom jelentős hatást gyakorolt rám, ezért esetemben a feledés homályába merülést kizárnám. 100/100 Több

Vox.hu
2018/01/24

Milyen varázslat jut egy kisgyereknek Disneyland árnyékában? Ezt is megtudjuk ebből az igazán rendkívüli filmből. S még sok minden mást is. Például azt, hogy Willem Dafoe nagyon megérdemelt már egy ilyen csodálatos szerepet.100/100 Több

Smoking Barrels
2018/01/30

Értékelés: 7.5/10
A Floridai álomba hihetetlenül könnyű beleszeretni, de kiszeretni sem olyan nehéz belőle, köszönhetően többek között az egyenetlen történetvezetésnek és a néhol már túlságosan bő lére eresztett cselekménynek. Több

Filmertek.blog.hu
2018/03/16

Értékelés: 9.5/10
Lehet, hogy már most láttuk az év legjobb filmjét?
Nem tudom mikor láttam utoljára olyan filmet, ahol a torokszorító fájdalom, az öröm, és a boldogság ennyire párhuzamosan ment egymás mellett. Igazán életigenlő film, ami nagyon természetes, őszinte és közel áll a hibátlanhoz. Vegytiszta csoda, amiből tényleg nagyon ritkán kapunk ekkora mennyiséget (szerintem legutóbb az Utódok állt ehhez ennyire közel). Könnyen lehet, hogy már az év első heteiben megvan az év filmje. 9,5/10 Több

Art7.hu
2018/03/29

A Floridai álom ritka bravúr: gyerekszemmel mutatja a világot. Mintha valami csodagyerek rendezte volna, egy tízéves, aki megtanult filmezni. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!