Az üvöltés

Az üvöltés

The Howling

Az ismert televíziós riporternő egy híres rehabilitációs intézetbe kerül, hogy kiheverje egy sorozatgyilkos támadását. Azonban hamarosan rájön, hogy az élete nagyobb veszélyben van, mint gondolta.

(dulkap)

Rendező: Joe Dante
Író: Gary Brandner
Forgatókönyvíró: John Sayles, Terence H. Winkless
Premier: 1981
Több

2024.03.14 Interfectorem Sabnock

Az egyetlen elfogadható része a franchise-nak!

A sorozat többi részéről nem szeretnék, és nem is fogok egy sort sem írni, hiszen haszontalanság lenne... De erről nagyon szívesen. Na lássuk, mit is ad, vagyis mutat nekem a film! Természetesen a téma a farkasemberek, az azokká válás és ölés! Ezek a... Teljes kritika

2019.11.04 Kóborló

A farkasemberes horrorfilmek egyik megkerülhetetlen darabja

Régi nagy kedvencem volt anno ez a film, és mivel már egy jó ideje nem láttam, gondoltam, itt lenne az ideje, hogy felelevenítsem az emlékeimet vele kapcsolatban. A rendező Joe Dante volt, akit nem nagyon kell a horrorfilmek szerelmeseinek bemutatni,... Teljes kritika

A filmet sok esetben hasonlítják össze a szintén 1981-ben készített, Egy amerikai farkasember Londonban című filmmel. A két film közt az egyik legnagyobb különbség, hogy míg az Egy amerikai farkasember Londonban című filmben a farkasemberek négykézláb közlekedtek, addig az Üvöltésben két lábon jártak.Szerző: Kóborló

A filmet Gary Brander 1977-es regénye nyomán készítették, viszont rengeteg mindent megváltoztattak a regényhez képest.Szerző: Kóborló

Roger Corman, a korszak híres rendező producere feltűnik egy apróbb cameo jelenetben a film során.Szerző: Kóborló

A film rendezője, Joe Dante, valamint a forgatókönyvírója, John Sayles már dolgozott közösen korábban is, méghozzá az 1978-as, Piranha című filmnél.Szerző: Kóborló