Üvöltés 5. - A legenda újjászületik

Üvöltés 5. - A legenda újjászületik

Howling V: The Rebirth

Az 500 éve lakatlan kastély megnyitójára kilenc vendég érkezik. Kezdetben hitetlenkedve hallgatják a kastély történetét házigazdájuktól, István magyar gróftól. Azonban az elbeszélés csakhamar véres valósággá válik, mert a vendégek egyre-másra eltünedeznek, s később átharapott torokkal bukkannak rájuk. Ekkor már mindenki hisz a magyar gróf legendájában, s döbbenten eszmélnek rá, hogy a kastélyban lévők közül egyvalaki sötét titkot rejteget: az éj leple alatt könyörtelen vérfarkassá változva szedi áldozatait.

Forgatókönyvíró: Freddie Rowe, Clive Turner
Ország: Egyesült Királyság, Magyarország
Premier: 1990.02.22.
Több

2021.07.06 Kóborló

Rohangálás egy ódon kastély csatornáiban

Lassan pont itt lenne az ideje, hogy ha egy újabb Üvöltés részt megnézek, már egy pillanatra se reménykedjek abban, hogy akár csak megközelíteni is képes lesz az 1981-ben bemutatott első rész színvonalát. Tulajdonképpen az első rész óta csak keresi ö... Teljes kritika

2019.03.11 M4T

Szerintem ez az egyik legötősebb franchise, ami csak létezik, persze nem mindenkinek fog bejönni, ettől függetlenül szerintem nagyon ízlés dolga, ki mit tud kezdeni a filmmel.

2020.10.14 yoko

Hát, nem tudom... Szerintem az eredeti rész valami eszeveszetten brutális volt, de így ennyi bőrt lehúzni róla már nem túl kóser. Érezhető, hogy elfogytak az ötletek, nincs igazi sztori.

A filmet teljes egészében Magyarországon forgatták, és több magyar származású színész is szerepelt benne.Szerző: Kóborló

A filmet csupán Angliában mutatták be a mozikban. Anglián kívül mindenhol csak videokazettán jelent meg.Szerző: Kóborló

A film elején azt olvashatjuk, hogy a történet 1489-ben játszódik Budapesten. A valóságban azonban Buda és Pest csak 1873-ban egyesült.Szerző: Kóborló