Az utolsó ember a Földön

The Last Man on Earth

A rottent. kritikaösszegzése alapján a film 71%-os.Szerző: citizenfour99

Charlton Heston látta ezt a filmet, mielőtt elkezdték volna a remake-jét Az omega embert (1971). Azt mondta erről a filmről, hogy elképesztően elrontott történet, ijesztő, és hanyagul fényképezett.Szerző: citizenfour99

Richard Matheson eredetileg 1957-ben írta forgatókönyvet, mikor még úgy volt, hogy a Hammer Films fogja támogatni, s Fritz Lang lesz a rendező. De ez meghiúsult. Szerző: citizenfour99

Sokak szerint a film Amerikában forgott, ám ez nem igaz, mivel Fiat 600-asok voltak benne, és ebből egy sem volt az államokban. A filmet Olaszországban forgatták.Szerző: citizenfour99

Elhangzott, hogy ez a film volt az inspirációja az 1968-as "Night of the Living Dead." c. filmnek.Szerző: citizenfour99

Míg ez a film sokkal hűbb az eredeti regényhez, mint Az omega ember (1971) , és a Legenda vagyok (2007) , ebben a filmben a főszereplő nevét Robert Neville-ről Robert Morgan-re változtatták, míg az utóbbi kettőben nem.Szerző: citizenfour99

A forgatókönyvet részben Richard Matheson írta, csak ő elégedetlen volt az eredménnyel, ezért a nevét nem engedte feltüntetni.Szerző: citizenfour99