A bestia

The Relic

A film forgatását 1995. október 16-án kezdték meg, és 1996. február 21-én fejezték be.Szerző: Kóborló

A film könyvváltozata idehaza is megjelent 2009-ben a General Press kiadó jóvoltából, aminek A megtalált ereklye címet adták. A könyv írópárosának, Douglas Prestonnak és Lincoln Childnak ez volt az első kötete a Pendergast című könyvsorozatukból.Szerző: Kóborló

A filmbéli Dr. Albert Froch szerepére olyan színészek nevei is felmerültek, mint Alec Baldwin, Al Pacino, Christopher Lloyd és Robert De Niro.Szerző: Kóborló

Mivel a film egy részét egy vízzel elárasztott csatorna díszletei közt vették fel, kétszer is le kellett állítani a felvételeket, mert Tom Sizemore színész, és a rendező Peter Hyams is lebetegedett ezen felvételek ideje alatt.Szerző: Kóborló

Stan Winston (1946-2008) és a csapata három különböző lényt készítettek a filmhez.Szerző: Kóborló

Eredetileg egy New York-i múzeumban szerette volna a stáb a felvételeket készíteni, de hiába ajánlott a forgalmazó stúdió egy nagyobb összeget a múzeum vezetőinek, ők hajthatatlanok voltak azzal kapcsolatban hogy bárki is filmet forgasson a termeiben. Emiatt kerülhetett végül a forgatás a chicagói természettudományi múzeumba. Szerző: Kóborló

A film forgatásait már 1996 augusztusában befejezték, viszont a digitális trükköket csak utólag készítették el, így végül 1997-ben mutatták be a filmet!Szerző: Márton

Audra Lindley utolsó játékfilmje. Szerző: rbernadett

Peter Hyams eredeti választása főszerepre Harrison Ford lett volna, végül a szerepet Tom Sizemore kapta. Szerző: rbernadett