Az időgép

The Time Machine

2002-ben Simon Wells az író dédunokája forgatott az írás alapján egy kevésbé sikeres filmet, A sci-fi két ismert szereplő színésze: Guy Pearce és Jeremy Irons. Szerző: Berto49

Herbert George Wells, aki saját magát „tudományos” szerzőnek jellemezte, 1903-ban jelentette meg a film alapjául szolgáló írást. Szerző: Berto49

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 Sci-Fi Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Sci-fi film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap

A film a rottent. kritikaösszegzése alapján 77%-os.Szerző: citizenfour99

George épp aznap érkezik a 802701-es évbe, amikor Kolumbusz Kristóf felfedezte az "Új Világ'''-ot, vagyis október 12-én.Szerző: citizenfour99

A DVD kiadás mellékletéből megtudhatjuk, hogy George Pal úgy szerette volna, hogy ha a gép előre utazik az időben, akkor az óramutató járásával megegyező irányban pörögjön, ha pedig a múltba, akkor ellentétesen. Ám ezt a mechanikusok és tervezők túl drágának ítélték meg, így az ötlet sajnos nem lett megvalósítva.Szerző: citizenfour99

Az időgép miniatűr változata a rendező lakásában volt tárolva George Palnál. Sajnos a lakása leégett, és odaveszett az időgép is.Szerző: citizenfour99

Az időgépen az irányítópulton található egy olyan felirat, hogy "Manufactured by H George Wells"" , ezzel fejezték ki az alkotók tiszteletüket a szerző H.G. Wells felé.Szerző: citizenfour99

George "1966"-ban a fil-ben, mikor menekülnek a csapadék elől, és felvesz egy egyenruhát, az ugyanaz, amely látható a Forbidden Planet (1956) c. filmben is.Szerző: citizenfour99

Alan Young az egyetlen színész, aki az eredeti filmben és a remake-ben is szerepel. Szerző: citizenfour99

A film a következő dátumokban játszódik : (december 31-én, 1899 ) (január 5-én, 1900)( szeptember 13-án, 1917) (június 19-én, 1940).( augusztus 19-én, 1966-ban) és 802701, Október 12.Szerző: citizenfour99

Yvette Mimieux a forgatás megkezdésekor még nem volt 18 éves , csak a forgatás közben töltötte be. Ez ekkor jogilag nem volt megengedett, hogy kiskorú személy szerepeljen egy filmben. A forgatás elején még tapasztalatlan volt, ám egyre jobb lett, ezért állítólag sok jelenetet újraforgattak. Legalábbis a sajtónak így tálalták a dolgot. Szerző: citizenfour99

Amikor az időutazó megáll 1966-ban, van egy rövid jelenet, amikor egy rendkívül modernek kinéző lapos TV-t láthatunk.Szerző: citizenfour99