Suzie Wong világa

Suzie Wong világa

The World of Suzie Wong

Robert Lomax (William Holden) az amerikai üzletember feladva karrierjét Hong Kong-ba utazik, hogy szenvedélyének, a festésnek éljen. A városba tartó kompon megismeri Suzie Wong-ot (Nancy Kwan), aki mint később kiderül, prostituáltként dolgozik. Lomax-et elbűvöli a lány szépsége és felkéri, hogy… Több

Forgatókönyvíró: Paul Osborn, John Patrick
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier: 1960.11.10.

2018.12.06 JcWh

Időutazás Hong Kong-ba

A maga idejében a film biztosan kissé megbotránkoztató lehetett, de mai szemmel nézve egy átlagosnak ítélhető romantikus drámáról van szó. A film helyszínei gyönyörűek és egy kis időutazást tehetünk az 1950-1960-as évek Hong Kong-jában. William Holden és Nancy Kwan csodálatosak együtt és szép fokozatosan bontakozik ki közöttük a szerelem. Tetszettek a mellékszereplők is és némi szolid humor is jutott a filmbe. Nemrég készítettem a filmhez feliratot, a műfaj kedvelőinek szerintem érdemes megnézniük.

2017.09.30 avatar123

Ebbe a filmbe mindenből jutott egy kicsi. Kellemes a humora, igazán megérintett a romantikus szál és a dráma is egészen izgalmas volt. Talán a képi világa az, amely nem különösebben tetszett, valahogy ezek a színek nem voltak kellemesek, de ez nem igazán vett el a filmélményből. Én személy szerint csakis ajánlani tudom!

2015.02.24 hansi13

Hát, eléggé lassú a cselekménye, nem kevés türelem kellett hozzá, de összességében szerintem rendben van a film. Lehet, hogy nagy klasszikus, amit nem igazán értek, mert szerintem ez csak egy sima egyszer nézhető kategória.

William Holden a film mellett elvállalta egy amerikai televízió által készített hongkongi dokumentumfilm narrálását is.Szerző: JcWh

A film kültéri jeleneteit Hongkongban, beltéri jeleneteit pedig egy londoni stúdióban forgatták.Szerző: JcWh

William Holden nagy segítséget jelentett a hongkongi tisztviselőkkel folytatott egyeztetéseken, ugyanis nagyon jól ismerte a helyieket, mivel számos befektetése és lakása volt a városban.Szerző: JcWh

Ez a film volt William Holden utolsó nagy kasszasikere számos 50-es évekbeli sikeres filmje után. Ezután az 1969-es Vad bandáig veszteséges, vagy csak kisebb profitot termelő filmjei voltak.Szerző: JcWh