Nincs gonosz

Nincs gonosz

Sheytan vojud nadarad

Mohammad Raszulof négy történeten keresztül próbál választ találni olyan, a despotikus államok jogrendszerét érintő kérdésekre, melyek az egyén szabadságának kifejezését, a halálbüntetés etikai összefüggéseit, az ítélethozás kürölményeit érintik.
Az ellenzéki irányt erősítő rendező… Több

Ország: Németország, Csehország, Irán
Premier (HU): 2020.10.15.
Forgalmazó: Cirko Film

2020.09.16 Sonny

Hú, nem is tudom, hol fogjak hozzá. Ez a négy sztori nagyon kemény, és hihetetlen, hogy ilyesmi ma még létezik. Ilyenkor vagyok hálás, hogy nem ilyen rendszerbe születtem... Megrázó, nem is találom a szavakat. Fontos film, amit minél többeknek látnia kéne!

2020.02.23 Bálint

Megindító és sokkoló, ez a két jelző jut az elsőre az eszembe a Nincs gonosz-ról. Nem tudom eldönteni, hogy hogyan értékeljem a látottakat, de azt tudom, hogy nem bántam meg.

2019.05.20 Gwen_mot

Nem egy könnyű vasárnap délutáni program, de higgyétek el, hogy megéri. Nálam határozottan ott a helye az év(tized?) legjobbjai közt. Jól belenyúl a belsődbe, megfog, leköti a figyelmed, és a végén sem ereszt.

2019.07.29 Nelli

Értem én a film fontosságát, de az ennyire depresszív mozikkal engem ki lehet kergetni a világból. Néhol egy picit lehetett volna lazítani, mert a nézhetőség is szempont, nem?

A film összbevétele 3 928 dollár volt (imdb.com).

Miután 2011-ben két díjat nyert a Cannes-i Filmfesztiválon, a film rendezőjét, az iráni ellenzékkel szimpatizáló Mohammad Rasoulofot hat év börtönre ítélték, és húsz évre eltiltották a filmkészítéstől. Később mindkét ítéletet felfüggesztették a hatóságok. Szerző: hp

A Nincs gonosz elnyerte a 2020-as Berlinalén az Ökumenikus Zsűri Díját.Szerző: hp

A film a 2020-as Berlini Filmfesztiválon elnyerte az Arany Medve-díjat, azonban a díjat nem vehette át személyesen a rendező, Mohammad Rasoulof, ugyanis az iráni hatóságoktól nem kapott engedélyt az utazásra. Az elismerést a lánya vette át helyette. Szerző: hp

A Nincs gonosz a harmadik iráni film, mely elnyerte a Berlini Filmfesztivál fődíját (Nader és Simin - Egy elválás története - 2011, Taxi Teherán - 2015).Szerző: hp

(2020. 10. 21.)
Az ellenállás derűs melankóliája
A Nincs gonosz könnyen válhatna politikai pamfletté, de Rasoulof képes arra, amire Stanley Kramer, Ken Loach vagy Costa Gavras is: hogy olyan művészi vízióba csomagolja nagyon is határozott állásfoglalását a világról, amelytől az nem aktivizmusnak, hanem a filmművészet jelentős teljesítményének hathat. Több

Értékelés: 9.5/10
(2020. 10. 14.)
A halálbüntetés, az „ember a törvény által felhatalmazott élet és halál ura” tematikája (kimondva vagy kimondatlanul) sokakat foglalkoztat. Nyilván nehéz téma, és az egyik legfőbb ellenérv (senkit sem szabad elpusztítani, minden ember értékes) filmes hangoztatása könnyen átcsúszhat giccsbe és hazugságba. Mohammad Rasoulof rendező-forgatókönyvíró so... Több

(2020. 10. 21.)
Nincs gonosz első fele zseniális, a második pedig ennek fényében csak lehengerlő. Több